Jeżeli chcemy zakupić samochód ciężarowy, to trzeba tu wziąć pod uwagę wiele kwestii. Na co najbardziej zwrócić uwagę?

Aktualnie całkiem duża część inwestorów rozpatruje wejście w branżę transportową, by wozić towary na trasach krajowych, ale również za granicą. W takiej sytuacji trzeba wydać pieniądze na odpowiednie ciężarówki, gdyż bez popularnego TIR-a nie można obsługiwać dłuższych tras. Którą więc wybrać ciężarówkę?

ciężarówka - logistyka

Autor: NotrucksNolife
Źródło: http://www.flickr.com

No tak, chociaż pomysł kupienia samochodu ciężarowego i oferowania usług transportowych wydaje się całkiem prosty, to trzeba pamiętać, że w rzeczywistości tak nie jest. To inwestycja wymagająca sporych nakładów środków. Nowa ciężarówka, jak ciężarówki daf, kosztuje kilkaset tysięcy złotych, a to nie wszystko, bo należy jeszcze dodać koszty opłat na granicy oraz podatków, naprawy i ubezpieczenia, pensje i bonusy. Bardzo istotną kwestią, bez której nie będziemy w stanie rozpocząć współpracy z branżą zajmującą się transportem jest zakup samochodu ciężarowego. Do naszego kraju dość często sprowadzane są pojazdy z Zachodu, jak Wielka Brytania lub Niderlandy. Istotne informacje odnajdziesz też tutaj: polecane ciężarówki daf.

Są na pewno korzystniejsze cenowo porównując do nowych samochodów, ale z racji swojego przeznaczenia mają mnóstwo przejechanych kilometrów, a to winduje ryzyko możliwych awarii. Normalny TIR robi około 10 000 kilometrów miesięcznie, łatwo więc policzyć, jak wysoki ma przebieg kilkuletnie auto. Pamiętajmy więc, że jak nabywamy dość wiekowe auto, to z pewnością zdarzy się jakaś usterka. Najpewniejszym posunięciem będzie w takim wypadku zakup nowej ciężarówki. Będzie z pewnością służyć przez kilka początkowych lat.

Zajrzyj do tego serwisu i kontynuuj czytanie (https://www.hurtopony.pl/ciezarowe.html) atrakcyjnych wpisów. Jest ich tam masę i wszystkie stworzyliśmy z myślą o Was.

Wypożyczenie także oferuje interesujące rozwiązania, ponieważ firma leasingująca ma obowiązek zapewnić sprawne auto. Dla zainteresowanych tematem: kliknij.

ciężarówki

Autor: AngieD.
Źródło: http://www.flickr.com

W ten jesteśmy w stanie kupować inne środki komunikacji potrzebne sprzęty, takie jak naczepy poleasingowe.

Jeśli zainteresował Cię ten tekst, kliknij ten link – to bezsprzecznie świetne opracowanie tej kwestii. Obowiązkowo to przeczytaj!

Co się tyczy samochodów z dużymze sporym przebiegiem, nasuwa się także dodatkowa kwestia. Trzeba pamiętać, że regularnie wprowadzane są nowe rodzaje opłat. Tak więc, im więcej pojazd spala, tym większe opłaty będziemy płacić za kilometr. To często kwestia niewielkiej różnicy za kilometr, dlatego zdaje się mało, ale po kilkuset tysiącach kilometrów bardziej opłacalny jest zakup ciężarówki z bardziej ekonomicznym silnikiem.