Język obcy kluczem do imponującej kariery

Aktualna sytuacja na rynku pracy może dawać młodym ludziom do powód do rozważań. Jak widać, ukończenie renomowanej uczelni już nie gwarantuje otrzymania dochodowej posady. Mamy przecież wielu absolwentów, którzy zatrudnili się w przeróżnych barach fast food, gdzie muszą pracować poniżej swoich umiejętności. Czują się oszukani, gdyż rzeczywistość obeszła się z nimi w tak okrutny sposób. Oczywiście, ludzie przedsiębiorczy lub posiadający dobre znajomości zawsze dadzą sobie radę. Ale wcale nie musimy posiadać wuja w dyrekcji, by dostać rozwojową i dobrze płatną posadę.

Tłumaczenia z języków obcych

Autor: tomek.mazur
Źródło: http://www.flickr.com

Kluczem do sukcesu jest z pewnością nauka języków obcych. Funkcjonujemy w globalnej wiosce. Świat się kurczy. Polska po przystąpieniu do Unii Europejskiej jest częścią większej wspólnoty. Nareszcie otworzyły się przed nami granice i możemy robić światowe kariery. Konieczna jest jednak doskonała znajomość języka obcego. Powinniśmy zdecydować się na łacinę XX wieku, a więc język angielski. Jest to od dawna ogólnonarodowy język biznesu i polityki. Z jego znajomością jesteśmy w stanie zrobić karierę w każdym zakątku na świecie.

Także w Polsce władanie angielskim jest już elementarnym wymaganiem w procesie rekrutacji, a jeżeli staramy się o kierownicze posady powinniśmy nim władać doskonale w mowie i w piśmie. Wielką karierę można zrobić, wykonując tłumaczenia.

Ten odnośnik do serwisu certificate cu tr 010 2011 kieruje do bardzo ciekawej witryny, która zawiera równie intrygujące dane na omawiany wątek.

Specjaliści różnych języków są cały czas poszukiwani na rynku pracy (link do źródła).


Najwięcej zleceń otrzymują osoby, które wykonują tłumaczenia. Dobrze jest postarać się o specjalność biznesową. Mnóstwo polskich przedsiębiorstw, współpracujących z zagranicą, nieustannie korzysta z usług tłumaczy języka angielskiego, przygotowując umowy dla swoich partnerów.
Dokładnie taką tendencję potwierdzają badania najczęściej poszukiwanych w sieci słów kluczowych – w czołówce są to zapytania tj tłumacz angielski wrocław i tłumacz niemiecki wrocław – angielski tłumaczenia – polecany partner.

Aby być jeszcze bardziej atrakcyjnym na rynku pracy, należy znać dwa albo więcej języków. Idealnym rozwiązaniem jest nauka języka któregoś z sąsiadujących z nami krajów. Dużo niemieckich biznesmenów inwestuje duże pieniądze w Polsce, dlatego tłumaczenia na niemiecki są cały czas w cenie. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest także nauka jakiegoś egzotycznego języka.