Kiedy i w jaki sposób starać się o odebranie podatku z zagranicy?

Jeżeli pracowałeś za granicą mniej więcej 4 lata i regularnie odprowadzałeś w tym miejscu podatek dochodowy, możesz ubiegać się o jego zwrot. Starczy parę znikomych kroków i będziemy mogli być właścicielami pieniędzy, które się nam należą.

wyliczenia podatkowe

Autor: chrstphre ㋛ campbell
Źródło: http://www.flickr.com

Przeciętny zwrot podatku z zagranicy to nawet 2500 zł.

Kliknij na odnośnik (http://www.studioprinter.pl/tablice-unijne/), on przybliży Ci wątek, który Cię aktualnie zafascynował. Zobacz tekst, zawierający ciekawe informacje.

Rozliczenie z obcym urzędem nie wywołuje kłopotów z rozliczeniem z urzędem polskim. Można prosto oraz bez konsekwencji odebrać część zarobionych tam funduszy. O ile osoba pracowała na terenie Irlandii, może odzyskać kilkaset euro bez dużego poczynania. Wymagane do tego są dokumenty P45 lub P60, jakie wystawia pracodawca. O zwrot najczęściej ubiega się dopiero po sfinalizowaniu roku podatkowego, jednakże w wytłumaczonych okolicznościach można się również starać w czasie jego trwania. Sprawdź: przeczytaj artykuł.

Taką wytłumaczoną sytuacją będzie wyjazd za granicę, ale tylko wówczas, jeżeli nie planujecie powrotu do Irlandii, aż do zwieńczenia danego roku podatkowego. Jeśli nie posiada się wyżej przytoczonych papierów, dobrze jest zwrócić się do spółki w Polsce zajmującej się zwrotami podatków z zagranicy. Ich profesja polega na tym, że organizują one każdą papierkową „robotę”, a kontrahent wypłaca im prowizję od pozyskanej sumy.kliknij w źródło pitprojekt.pl pitprojekt.plSięgnij po więcej wiadomości: .

Starczy wpisać w Internecie frazes: „zwrot podatku z zagranicy” bądź „zwrot podatku z Irlandii” i kliknąć w stosowną stronę. Nie potrzeba przy tym nawet wychodzić z mieszkania, będzie to więc znakomite rozwiązanie dla osób pracujących, zajętych. Wyłączne co musi poczynić klient korzystający z usług takiej firmy, to zapełnienie dobrego formularza osiągalnego na stronie Internetowej.

Na przestrzeni dwóch dni od przesłania dokumentu konsultant ma za obowiązek skontaktować się z klientem i odpowiedzieć na wszelkie pytania. Gdy jednak po upływie wyznaczonego czasu nikt się nie odezwie, powinno się skorzystać z telefonu i zadzwonić na infolinię. Numery zwykle są podane w informacjach kontaktowych na stronach Internetowych.

Cała procedura trwa zazwyczaj z grubsza 3-6 miesięcy od dnia, w jakim Twoje kompletne papiery zostały przekazane do siedziby. W niektórych przypadkach odzyskiwanie gotówki może trwać przez dłuższy okres, szczególnie jeżeli osoba ubiegająca się o zwrot nie ma karty podatkowej P45, P60 czy też dostarczone dane albo dokumenty są niepełne bądź błędne.

Gotówka

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Czasem osoby nawet nie zdają sobie sprawy z tegoż, iż możemy ubiegać się o zwrot podatku z zagranicy. Absorbuje to mało czasu, a opłaca się, albowiem niejednokrotnie jesteśmy w stanie otrzymać gigantyczną sumę pieniędzy. Należą one się odbiorcom pełnoprawnie, zatem warto zagłębić się w problem i stać się posiadaczem dodatkowej gotówki.