Certyfikat ISO w branży medycznej posiada nadzwyczajne znaczenie, gdyż umożliwia jednostkom medycznym na łatwiejsze pozyskanie grantów z NFZ oraz innych środków budżetowych. Ustrój zarządzania jakością w usługach leczniczych posiada wielkie zalety oraz przynosi szereg korzyści dla jednostki.
Źródło: http://www.flickr.com
Zdecydowanie certyfikat ISO w zakresie usług medycznych umożliwia dla pacjentów najwyższy stopień opieki zdrowotnej. Dodatkowo ISO powoduje poprawienie i optymalizacja procesów zarządzania, wzmożenie efektywności działania, co z kolei ma doprowadzić do zmniejszenia wydatków oraz poprawy płatniczej przedsiębiorstwa. Jednostki mające certyfikat cieszą się najwyższym zaufaniem oraz wiarygodnością od placówek fundujących, co oddziałuje na liczbę nabywania środków finansowych na aktywność placówki medycznej.
Korzyścią wdrożenia systemów zarządzania w służbie leczniczej jest również zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstwa specjalizacji medycznej na rynku usług medycznych i wykorzystanie certyfikatu do celów reklamowych. A także wzmocnienie wiarogodności jednostki na rynku usług leczniczych. Certyfikat – tu ISO w zakresie usług medycznych umożliwia jednostce długofalowy rozwój poprzez warunek stałego ulepszania działalności, które są monitorowane przez audyty wewnętrzne i zewnętrzne. A też ułatwia podpisywanie umów. Certyfikat ISO zapewnia poprawienie łączności, zewnętrznej i wewnętrznej, a także zwiększenie motywowań i świadomości pracowników.
Źródło: http://www.flickr.com
Wzmacnia współpracę pomiędzy każdymi stronami uczestniczącymi w procesie leczenia pacjenta. Certyfikat ISO dla jednostki medycznej do gwarancja ogromnej klasy świadczenia usług opieki medycznej. Świadczy także, że jednostka ma uregulowane dokumentację, wyznaczone strategie działania i regulaminu czy też zakresów odpowiedzialności. Korzyści za posiadaniem certyfikatu ISO jest w związku z tym szereg oraz z pewnością bardziej jednostka będzie opłacalna.