Czy warto korzystać z leasingu? Dlaczego tak wiele osób z tego korzysta? Jakie mamy największe zalety?

Leasing samochodowy to z pewnością jedna z najpopularniejszych form finansowania samochodu firmowego. Warto wspomnieć, iż w ostatnich latach ponad siedemdziesiąt procent właścicieli firm pozyskało własny samochód w taki właśnie sposób. Można to porównać do tego, że jedynie co dziesiąty właściciel przedsiębiorstwa zakupił auto służbowe dzięki zaciągniętemu kredytowi. To właśnie pokazuje, jak leasing zyskał na popularności.

Auto

Autor: jeremyg3030
Źródło: http://www.flickr.com
Co to w ogóle jest leasing? W naszym prawie to jest umowa nazwana, czyli płatne użytkowanie przedmiotu leasingu poprzez leasingobiorcę. Powinno się to odbywać w określonym czasie i na określonych warunkach.

Ten materiał omawia faktycznie ważne kwestie, jednak przeczytaj poza tym tamto źródło (https://www.hurtopony.pl/terenowe.html) – z pewnością uznasz, że są wartościowe.

W zdefiniowanym przypadku przedmiotem może być każdy rodzaj samochodu, na przykład leasing mercedes, auto osobowe, ciężarowe albo też dostawcze. Leasingobiorcą może być osoba prywatna lub przedsiębiorca.

Powiązane artykuły – premium-leasing.pl

Takie usługi leasingu świadczy najczęściej wyspecjalizowana w tym temacie firma, która w umowie jest określana jako leasingodawca. Jeśli chodzi o leasing, to można wymienić dwie jego formy, czyli operacyjny i finansowy. Tak właściwie różnią się one kwestiami podatkowymi. W leasingu operacyjnym pojazd to część majątku leasingodawcy, jaki jest w stanie przeprowadzać odpisy amortyzacyjne. W finansowym zaś przypisuje się go w poczet majątku leasingobiorcy. W taki sposób więc przedsiębiorca inaczej musi rozliczać koszty uzyskania przychodu. W leasingu finansowym można zaliczyć do nich inaczej zwane odpisy amortyzacyjne oraz odsetki od raty leasingowej, podczas gdy w operacyjnym, opłatę początkową i całość comiesięcznej wpłaty.

W ten sam sposób różnego rodzaju przedsiębiorstwa mogą ustalać inaczej warunki spłaty leasingu, z tego też powodu bardziej opłacalny jest leasing 0%. Dosyć istotną różnicą, jaka najczęściej ma decydujący wpływ na wybór leasingu operacyjnego jest inny sposób rozliczania podatku VAT. Leasing finansowy bowiem “wymusza” opłacenie VAT w całości, często w czasie pierwszej wpłaty, natomiast operacyjny z każdą następną ratą. Tak więc trzeba o takich rzeczach pamiętać, gdy dobieramy leasing. Dobrze jest bowiem skorzystać z leasing premium niż starać się szukać innego rodzaju rozwiązań. Decyzja należy do tego kto jest zainteresowany powyższym tematem. Jedno trzeba powiedzieć, jeżeli chodzi o leasing, to nie trzeba posiadać w momencie odbioru samochodu całej potrzebnej kwoty, jaką normalnie musielibyśmy wpłacić.

Zainteresowały Cię wiadomości opublikowane w tym serwisie? Jeśli tak, to kliknij tu i odkryj stronę (https://magazynauto.pl/wiadomosci/aktualnosci), która także Cię się spodoba.

I to jest z pewnością duży plus.

Powiązane artykuły –