O czym musimy pamiętać, jak do przewiezienia mamy bydło? Jakiego typu zezwolenia powinniśmy posiadać?

Przewóz żywych zwierząt pod patronatem działalności gospodarczej to respektowanie wielu najważniejszych zasad. Co najbardziej ważne, warunki tego typu transportu określają surowe przepisu unijne. Jeden z takich przepisów określa, iż przedsiębiorstwa które zajmują się transportem inwentarza muszą być do tego zakwalifikowane przez określone państwo członkowskie Unii Europejskiej. Co musimy jeszcze wiedzieć?

Unia Europejska - rolnictwo

Autor: greensefa
Źródło: http://www.flickr.com
Unia Europejska w odnoszącym się do tej tematyki Rozporządzeniu – w dziedzinie ochrony zwierząt w okresie transportu i związanych z tym działań określa obowiązki każdej z osób, jakie uczestniczą w procesie transportu zwierząt, czyli przewoźników, organizatorów transportu, kierowców i opiekunów, niezależne od tego czy jest to transport bydła czy inny. Unia Europejska określa zezwolenia, wzmacnia środki nadzoru określa a także konkretyzuje przepisy, jakie odnoszą się do długości podróży i używanych pojazdów –
ładowny transport bydła.

Przepisy takiego typu mają na celu zapewnienie dobrej kondycji zwierząt w trakcie transportu, a więc przede wszystkim powinny zapobiec zranieniu lub cierpieniom zwierząt, zagwarantować więc najbardziej właściwe warunki odpowiednie do ich wymagań. Wszystkie zaangażowane strony, jakie biorą udział w czynnościach przed i po transporcie, a jednocześnie ich pracownicy powinni być właściwie przeszkoleni.

Czy ciekawią Cię tego typu tematy? Jeżeli tak, to jeszcze więcej (https://inito.pl/rejestracja-do-vat-w-ue/) takiego rodzaju opisów opracowano na naszej kolejnej witrynie. Zapraszamy!

Szczególnie kierowcy i towarzyszące osoby powinny posiadać świadectwo kwalifikacji zawodowych, jakie wydawane jest na podstawie specjalistycznych szkoleń odnoszących się do dobrostanu zwierząt w trakcie całej tej operacji, potwierdzonych pozytywnym wynikiem egzamin, który organizowany jest przez niezależny organ upoważniony przez właściwe władze.

dowiedz się więcej

Autor: rodtuk
Źródło: http://www.flickr.com
Jak przejazd ma być bardziej długi niż sześćdziesiąt pięć kilometrów, co oznacza, że jest to odległość znaczna, jak transport z Włoch przykładowo, przewoźnicy muszą mieć specjalistyczne zezwolenie, które wydawane jest przez odpowiedni organ państwa członkowskiego.

Czy pewne komentarze o nas (http://www.visaandwork.com/zaproszenie-dla-obcokrajowca/) tego artykułu Cię zainteresowały? W takim razie będzie nam niebywale przyjemnie, jeśli dodasz do nich także swoje opinie.

Ażeby uzyskać takie zezwolenie należy wskazać, iż przewoźnik dysponuje odpowiednią liczbą dobrze zorganizowanego personelu, wyposażenia oraz procedur operacyjnych. W sytuacji, jak jest to przewóz, jaki trwa ponad osiem godzin wnioskodawca powinien przedłożyć świadectwa kwalifikacji zawodowych dla kierowców i osób towarzyszących, świadectwa zatwierdzenia środka transportu do użytku, a także wiele pozostałych niezbędnych informacji.