Okrycie do pracy – w jaki sposób ubrać się do pracy w biurze?

Ubranie w pracy gra bardzo istotną rolę. Każdy zatrudniony powinien zdawać sobie sprawę z tego, że jest przyjmowany nie wyłącznie przez pryzmat swoich kompetencji jak też praktyki, ale również tego, w jaki sposób wygląda.
Porzekadło „nie szata ozdabia człowieka” nie ma w tym wypadku odzwierciedlenia w faktyczności, stąd też kwestie te należy traktować niesłychanie serio.

spodenki

Autor: Adidas
Źródło: Adidas

W poszczególnych firmach panują rozmaite zwyczaje, jeżeli idzie o kostium, jednak coraz nagminniej chlebodawcy narzucają pracobiorcom ścisłe dyrektywy dotyczące ubioru – a więc tak zwane dress code. Jeśli wiąże on w zakładzie pracy, trzeba przestrzegać go – aczkolwiek nawet i w przypadku, kiedy takowe reguły nie są klarownie określone, zatrudniony powinien pamiętać o tym, że przedsiębiorstwo nie jest miejscem, gdzie można pozwolić sobie na totalny luz i całkowitą dowolność. Wielu osobom firmowy ubiór łączy się z nudnym mundurkiem, lecz tak wcale nie musi być. Wiele w tym momencie zależy na pewno od stosownego podejścia do tematu, a po drugie – od umiejętnego doboru akcesoriów tj. tych dostępnych w 3i-store, dzięki jakim możesz podkreślić swój indywidualizm.
Bez względu na to czy w rachubę wchodzi ubiór damski, albo męski, istnieją pewne przesłanki, które koniecznie powinno się mieć na względzie. W miejscu zatrudnienia powinniśmy wyglądać schludnie jak też elegancko.

Ciekawe dane na omawiany temat polecam przeczytać tutaj. Jest w tamtym miejscu mnóstwo ciekawych informacji, które okażą się bardzo wciągające.

Strój ma być czysty oraz wyprasowany. Nieakceptowalne będą wymięte kołnierze, przybrudzone mankieciki, wygniecione spódniczki itp. Osoba nie przywiązująca wagi do owych niuansów szybko zyskuje miano flejtucha, rosną również jej szanse na wylądowanie na dywaniku u dyrektora.

Poszczególne fragmenty stroju mają tworzyć spójną, harmonijną całość – lepiej zatem wypracować sobie wcześniej parę kompletów aniżeli na kilkanaście minut przed wyjściem do pracy frapować się, co na siebie założyć. Pamiętaj ażeby dobrać odpowiednie buty. Jeśli nie jesteś pewna, buty z 3iStore zawsze pasują!.