Koszule jako jeden z głównych części męskiej garderoby

Koszule to jeden z najważniejszych elementów męskiej konfekcji, wizytówką każdego mężczyzny, a pana aktywnego zawodowo w szczególności.
Modne koszule męskie muszą być pieczołowicie dobrane i odpowiadać charakterem swemu użyciu.

Biznesmen

Autor: Zuerichs Strassen
Źródło: http://www.flickr.com
Dla większej części panów koszule różnią się pomiędzy sobą wyłącznie barwą, jednak jak się okazuje istnieje seria bardzo ważnych elementów koszuli, na które należy zwrócić uwagę. To materiał zaświadcza o wartości koszuli. Koszula noszona jest bezpośrednio na ciele, dlatego powinna być uszyta z właściwej tkaniny – (świetnej jakości tkaniny drukowane) – odwiedź sklep Krzysztof. Świetnym surowcem dla koszul jest bawełna, także bawełna z domieszką surowców syntetycznych. Typów męskiej figury jest sporo, a każdy elegancki mężczyzna chce posiadać koszulę perfekcyjnie dopasowaną do siebie.
Koszule męskie eleganckie charakteryzują się twardym kołnierzykiem, pojedynczym, bądź podwójnym mankietem na spinkę. Koszule casualowe odróżnia miękki kołnierzyk i mankiet na guziki. Trzeba koniecznie pamiętać, że krawat dozwolony jest wyłącznie do koszul wizytowych, a łączenie miękkich kołnierzyków z krawatem, to nowatorska wyprawa poza kryterium mody. Należałoby również pamiętać, że koszul z łamanym kołnierzykiem, oraz prostymi zakładkami nie należy pod żadnym pozorem nosić do garniturów. Konsolidujemy je jedynie z frakiem, względnie smokingiem.
Wielkość koszuli definiuje wzrost.

Ma ona dwa wymiary, numer kołnierzyka i samej koszuli. Koszula odpowiednia do konkretnego wzrostu zatrzymuje należyte proporcje na całej swojej długości. Kołnierzyk nie może być za obcisły, nie może także za bardzo odstawać.