Krótki przegląd najbardziej popularnych kredytów oraz pożyczek udzielanych przez różne instytucje finansowe

Banki i instytucje finansowe proponują bardzo dużą różnorodność rozmaitych pożyczek i kredytów. Najbardziej popularne są zwykłe pożyczki gotówkowe, bez żadnych dodatkowych zabezpieczeń, i ich także będzie tak naprawdę najwięcej w ofercie. Pożyczki gotówkowe można zawierać na różne okresy czasowe, od kilku miesięcy do kilku lat. Jest parę banków, które umożliwiają pożyczenie pieniędzy nawet na dziesięć lat, lecz zdecydowanie najwięcej klientów decyduje się na okres między rokiem z dwoma.

Jeśli chodzić będzie o pożyczane kwoty, to ich wysokość będzie uzależniona od okresu spłaty i osiąganych dochodów, jednak rzadko kiedy da się pożyczyć więcej niż kilkadziesiąt tysięcy złotych. Minusem tego typu pożyczek są dość wysokie koszty obsługi, czyli odsetek oraz prowizji.

Niestety jeżeli bank nie posiada żadnych zabezpieczeń dla pożyczek, to ponosi większe ryzyko, a to przekłada się bezpośrednio na wysokość opłat. Rzecz jasna i wśród tego typu produktów finansowych można znaleźć ciekawe oferty, na przykład pożyczki oddłużeniowe z reguły będą miały dość atrakcyjne oprocentowanie.

Lecz zdecydowanie najlepiej wyglądają pod tym względem najróżniejsze pożyczki i kredyty pod hipotekę nieruchomości. Przede wszystkim przy nich możliwy będzie dużo dłuższy okres kredytowania, które może nawet sięgać dwudziestu pięciu lat. Także możliwe do otrzymania kwoty są znacznie wyższe, w wielu bankach może to nawet być siedemdziesiąt procent wartości lokalu.

Wynika to z tego, że w przypadku takich produktów finansowych zabezpieczeniem pożyczki pod zastaw mieszkania jest hipoteka. Czyli po udzieleniu kredytu bank zostaje współwłaścicielem lokalu i jeżeli się okaże, że właściciel przestanie spłacać swoje zobowiązania, to mieszkanie może być mu odebrane i sprzedane.

Dzięki temu zabezpieczeniu znacznie korzystniejsze są też warunki otrzymania takich kredytów i pożyczek.

Jeżeli przedstawiony na tej stronie post jest dla Ciebie interesujący, kliknij tutaj, gdyż z pewnością warto zobaczyć również również inny tego typu tekst.

Jednak będzie przy tym wszystkim jeden mankament, a mianowicie znacznie bardziej skomplikowane procedury składania wniosków, które się na przykład wiążą z koniecznością dostarczenia dokumentów o lokalu.