Kto korzysta z usług komornika

Coraz częściej odwiedzane miejsce kupowania różnych przedmiotów biurowych, maszyn przemysłowych, samochodów, działek mieszkalnych, ruchomości i wielu innych stanowią licytacje komornicze.

Przeprowadza się je w całej Polsce. Licytacją zarządza komornik, który reprezentuje np. licytacje komornicze śląskie, ściślej mówiąc jest to np. komornik Rybnik i chce zgłosić do licytacji ruchomości i nieruchomości przejęte podczas zajęcia ich na poczet długu.

Pieniądze, Euro

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Działalność komornika w procesie ściągania należności od dłużnika jest etapem ostatnim, często bywa jedyną formą odzyskania chociaż części długu. W przypadku kiedy osoba, która zaciągnęła dług nie jest w stanie wykazać chociaż jakiejkolwiek zdolności i dobrej woli w sprawie spłaty zadłużenie, komornik podejmuje działania. Bywa, że dług jest na tyle duży, że równoważną należności własnością zajmowaną przez komornika jest samochód, mieszkanie czy jakaś nieruchomość. Czasami jednak są to mniej wartościowe przedmioty – sprzęty biurowe, nieużywane produkty przeznaczone do tego, by je sprzedać, czy maszyny używane w przemyśle.
Niepodważalnym walorem licytacji komorniczych są koszty wystawianych przedmiotów. Najczęściej bywa tak, że ceną ,od której rozpoczyna się licytacja, są 3/4 wartości rzeczywistej. Licytacje nie zyskały do tej pory tyle popularności, by cena znacznie zwyżkowała, w efekcie czego wystawianewłasności czy nieruchomości są gratką dla niejednego klienta.

Województwo śląskie na stronie internetowej licytacji komorniczych w śląskim ma do zaoferowania wiele przejętych własności a także domów i mieszkań, których licytacje ogłaszają komornicy z miast takich jak Bytom, Bielsko-Biała, Rybnik. I tak oto przykładowo na hasło: komornik Rybnik czytamy, że wystawia na licytacji domy w dobrych miasta, auto i skaner za trzy czwarte ceny.

I tak oto pod hasłem licytacje komornicze śląskie ogłaszanych jest wiele niezwykłych okazji. Do sprzedaży u komornika w Rybniku wystawiane są m. in. specjalistyczne maszyny przemysłowe z zbankrutowanych zakładów pracy, których sprowadzanie z zagranicy z pewnością wiele kosztowało poprzedniego posiadacza – frezarki, szlifierki, wózki widłowe. W ofercie znajdziemy również dużo sprzętów biurowych, takich jak wiatraki, drukarki, niszczarki do papieru, których ceny wydają się zaskakująco niskie. Ciekawym obiektem licytacji bywają tzw.

Jeśli musisz sprawdzić prawdziwość informacji znajdujących się tej publikacji, to kliknij tu oraz zweryfikuj info u źródła (https://radca-pr.pl/oferta/prawo-pracy/) a zdobędziesz stuprocentową pewność w tej sprawie.

inne ruchomości, czyli np. zestaw 1200 koszulek z interesującymi nadrukami, czy „inna nieruchomość” – taką nazwą komornik określa działki zabudowane budynkami młyna.