Które obrączki ślubne nabyć? Omówienie ich odmian oraz kilkanaście porad praktycznych przy wyborze.

Dobór obrączki ślubnej jest jednym z najistotniejszych wyborów powiązanych z przygotowaniami do ślubu. Jest do postanowienie w większości przypadków na całe życie. Obrączki muszą być nie tylko eleganckie i estetyczne, ale po pierwsze – niebywale trwałe.

na ślubie

Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com
Czasy, kiedy obrączki ślubne wykonywało się tylko z żółtego złota, bezpowrotnie ustąpiły. Współcześnie dzielą się na nieco rodzajów. Jednym z nich, najbardziej powszechnym, są obrączki złote. Złoto kojarzyło się kiedyś z żółtym kolorem i blaskiem. W jubilerstwie jednakże, do czystego, żółtego złota, dołącza się domieszki innych metali, co sprawia, że staje się twardsze i trwalsze. Obrączki z białego złota są następnym popularnym wyborem. W rzeczywistości, białe złoto osiąga się przed dorzucenie do złota żółtego niklu i cynku, nieraz – srebra i palladu.

Udało nam się przyciągnąć Twoją uwagę tym ciekawym postem? Rewelacyjnie. Tym samym zachęcamy – kliknij w link urlaub swinemünde i przejdź do następnej witryny po fakty.

Białe złoto ma swoim kolorem odwzorowywać droższą i w większym stopniu docenianą platynę. Odcień białego złota jest szary, z łagodnym, żółtawym połyskiem. Ważna konferencja dla alergików – białe złoto zawiera domieszkę niklu, który często wywołuje uczulenia. Można też pomieszać barwy i stworzyć obrączki dwukolorowe bądź trzykolorowe Wiąże się ze sobą szczególnie 3 kolory : białe złoto, żółte oraz czerwone – z domieszką miedzi i cynku. Szczególnie obrączki dwukolorowe są atrakcyjne, jesteśmy w stanie przy pomocy zestawienia ze sobą dwóch kolorów, niekiedy dodaniu kamienia osiągnąć na prawdę zapierający dech efekt. Ważne, żeby przed nabytkiem upewnić się, jakiej próby są wybrane przez nas obrączki. Próba złota określa zawartość złota w 1000 gramach stopu i może być formułowana na nieco sposobów. To, czy wyłoniona przez Ciebie obrączka, będzie służyć Ci parę lat, czy całe życie, zależy w dużej mierze od próby złota, z którego jest wykonana.

obrączki ślubne

Autor: Seth Lemmons
Źródło: http://www.flickr.com
Złoto dobrej próby jest doceniane przez znawców złotej biżuterii i adoratorów luksusu, ale nie jest słusznym materiałem na obrączki ślubne. Argument jest prosty – im wyższa próba, tym złoto w większym stopniu miękkie i mniej mocne. kiedy marzy Ci się zakup kreacyjnych, jedynych w swoim rodzaju obrączek, sięgnij po te, do których stworzenia użyto więcej niż jednego gatunku złota. W takim wypadku obrączki dwukolorowe będą pierwszorzędnym wyborem.