Lokata pozabankowa

Tematem tego wpisu będą w dużej mierze lokaty SKOK, oprócz tego powiemy sobie o ciekawych. Dowiesz się która lokata jest ciekawsza, a która niekorzystna oraz jaka będzie najkorzystniejsza dla Ciebie.

Tematyką tego artykułu będą przede wszystkim lokaty SKOK, ponadto powiemy sobie o istniejących. Wytłumaczę Ci która lokata jest korzystniejsza, a która niekorzystna oraz jaka była by najciekawsza dla Ciebie.

Pisząc o lokatach warto zaznaczyć czym odróżnia się w SKOK lokata od znanych z słynnych banków.

Autor: AMagill

Lokaty SKOK

Lokata SKOK jest tego rodzaju co znanych ze tradycyjnych banków, nie mniej jednak wypada w tym przypadku podkreślić że Spółdzielnia SKOK nie jest bankiem – powoduje to że nie podchodzi pod te samo prawo bankowe, ani pod żadną ustawę określającą działalność banków, co za tym idzie ma nie małą wolność swoich działań, również może sporządzać ciekawsze propozycje dla klientów.

Powinno się mieć świadomość że lokaty SKOK Stefczyka to wciąż lokaty i też tej formie inwestowania gotówki przypada pewne zagrożenie niepowodzenia. Jest ono jednak znacznie mniejsze niż w przypadku inwestowania na GPW lub znanym ostatnimi czasy rynku FOREX.

CHF

Autor: 1 suisse
Źródło: http://www.flickr.com

Dowiedz się więcej o lokacie SKOK

Lokaty SKOK dają swoim klientom oprocentowanie na poziomie ok. 9% w skali roku. Możliwe są też przypadki gdzie w SKOK lokata ma aż 12% – tak korzystne oprocentowanie jest spowodowane różnego rodzaju okazjami na przykład z okazji otwarcia kasy, i tym podobnych.

Korzystając z Lokaty SKOK poza korzystnego oprocentowania posiada ponad to zniżki na pozostałe usługi tj. np. kredyty, ubezpieczenia i tym podobne.

Lokaty pozabankowe

Teraz powiem Ci czym są: lokaty terminowe. W Kasach SKOK posiadają one stałe oprocentowanie, oraz dają możliwość ulokowania dość małych kwot (już nawet 300 złotych) na korzystnych warunkach. Oprocentowanie równe jest ok. 6,30%, a max. okres trwania tej lokaty to 12mc. A jeśli jesteś już klientem Spółdzielni SKOK możesz dostać jeszcze lepsze.

Pieniądze, Euro

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Kolejnym trybem zarabiania może być lokata rentierska jest to szczególny typ lokat terminowych o których wspominałem wcześniej. Istotną cechą tych lokat jest to że naliczane odsetki nie są kapitalizowane jak w każdym odrębnym przypadku, lecz zostają do naszej dyspozycji. Opcja ta adresowana jest głównie do osób posiadających dużo majątku w banku, a liczone odsetki przeznaczy na bieżące potrzeby.

Lokata SKOK – bezpieczna jak w banku

Ostatnim rodzajem będą lokaty pozabankowe. Jeśli nie obiło ci się o uszy co to jest, to w wielkim skrócie lokata pozabankowa to taka lokata której nie oferuje bank, a osoby prywatneinwestorzy. Tego typu lokaty często są bardzo interesujące pod względem oprocentowania, ale do tego bardzo ryzykowna, dlatego też gdy jesteś zaciekawiony tą opcją mnożenia pieniędzy polecam zadbać o wszystkie formy prawne.

Na koniec warto zaznaczyć że w trakcie wyboru lokaty pod przyszłą inwestycję majątku należałoby przemyśleć mi. jakie są nasze plany i jakim budżetem pod inwestycję dysponujemy. Jeśli nie chcemy trzymać pieniędzy w przysłowiowej „skarpetce” wypada przemyśleć ofertę lokat w Kasach SKOK. Gdy dopiero zaczynamy i nasz kapitał nie jest zbyt wysoki to najkorzystniejsza lokata to lokata terminowa. Mówiłem już że jest możliwość inwestować nawet 300zł – co uważam za idealny początek do oszczędzania.

Źródło: Plotki.IT