Metodyka zarządzania projektami Prince2

Prince2 jest jedną z najbardziej cenionych metod zarządzania projektami. Zatrudniający szukający pracownika na stanowisko kierownicze niezwykle chętnie patrzą na kandydatów odznaczających się znajomością tego systemu. Jest on bardzo uniwersalny, pokazano jego znaczną efektywność w różnych gałęziach biznesu.

nauka na szkoleniach

Autor: Les Roches International School of Hotel Management
Źródło: http://www.flickr.com

Metoda Prince2 powinna być jednak stosowana w kontrolowanym środowisku. Znaczy to, że projekt musi posiadać ustalony termin końcowy, a do jego wprowadzenia w życie przeznaczono odpowiednie środki pieniężne, narzędzia, oraz adekwatna siła robocza.

Jak zdobyć certyfikat Prince2?

W paru miastach Polski oferowane są szkolenia z prince2 można jednak sobie przyswoić samodzielnie. Zaletą odbycia szkolenia w tym kierunku jest indywidualne podejście do wszystkich chcących poznać tę metodę, jak również szeroki dostęp do materiałów o charakterze edukacyjnym. Oprócz tego, każda instytucja zapewniająca szkolenia w tym kierunku musi posiadać akredytację właściwego organu. Oferta w zakresie szkoleń musi więc spełniać wysokie standardy.

Pełne przeszkolenie razem z kompletem materiałów do nauki kosztuje w granicach 2000 zł. Szkolenie jest zakończone egzaminem sprawdzającym znajomość metody końcowy prince2 egzamin jest bardzo dokładny, a każdy zdający podpisuje dokument, że do testu zdobywał wiedzę się na akredytowanych warsztatach, bądź samodzielnie przy pomocy dodatków dydaktycznych.

Wszechstronność przyjętej metody

Metoda zarządzania Prince2, jak każda posiada swoje wady. Zarzuca się jej głównie dużą biurokratyzację projektu, co jest uciążliwe w przypadku zarządzania niedużym przedsięwzięciem. W celu osiągnięcia skuteczności na odpowiednim poziomie niezbędne jest stosowanie się do każdego składnika metodyki.

Poza wymienionymi słabymi stronami, jest to jedna z lepszych metod zarządzania używana w nowoczesnym biznesie. Pracodawcy skwapliwie przyjmują kandydatów, którzy znają także inne sposoby zarządzania projektami. Przyjęte jest, że najlepsza jest znajomość trzech metod zarządzania. Poznanie takich metod jak Six sigma lub Scrum daje więc duże szanse na zatrudnienie.

Więcej informacji możesz znaleźć, gdy klikniesz w link: firma PositivePro