Możności jakie przynosi portal podatkowy

Podatki jesteśmy zmuszeni opłacać wszyscy. Już na początku każdego roku ruch w US staje się coraz większy. Jednakże dzisiaj posiadamy inne możliwości, kiedy bez opuszczania domu zdołamy rozliczać się z Urzędem Skarbowym.

obliczanie podatków

Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com

Takie możliwości przynosi portal podatnika. Jest to intuicyjny, efektywny i bezproblemowy w obsłudze system teleinformatyczny administracji podatkowej, korzystny dla podatników w zgodnym wypełnianiu zobowiązań podatkowych – dowiedz sie więcej. Korzystać z niego mogą wszyscy. Portal wchodzi w skład serwisu Ministerstwa Finansów i komponuje się z dwóch składników, części ogólnodostępnej i po zalogowaniu na swoje konto. Część ogólnodostępna portalu obejmuje informacje dotyczące poszczególnych podatków, również gwarantuje przekazywanie zeznań podatkowych drogą elektroniczną.

Odszukamy w tym miejscu także każde dane które dotyczą wypełniania zobowiązań podatkowych, kalendarz z istotnymi terminami, bądź kalkulatory. Kalkulatory wspomagają pozyskać, lub zaakceptować dane potrzebne do prawidłowych rozliczeń podatkowych. Kalkulatory dopełniają wyliczeń na bazie wpisanych danych, przy uwzględnieniu norm aktualnych regulacji prawa – dowiedz sie więcej.

Po zalogowaniu na osobiste konto można wypełnić i wysłać deklaracje podatkowe pit 2016.

Aby poszerzyć wiedzę na opisywany temat obejrzyj stronę (https://biuro-protax.pl/), która posiada interesujące dane na ten temat – trzeba tylko kliknąć.

Logowanie na portalu umożliwia nie tylko przekazywanie zeznań bezpośrednio z własnego konta, ale również pozwala na elektroniczną komunikację z administracją skarbową.

podatki

Autor: David Besnette
Źródło: http://www.flickr.com

Portal mieści również wiadomości i broszury pomocne i ważne dla płatników rozliczających się przez internet, oraz wiadomości o najnowszych rozstrzygnięciach technologicznych wprowadzanych w systemie e-Podatki – artykuł.