Nie lubisz swej pracy – bądż agentem

Mówi się, że trudno o zawód, jaki można pozyskać szybciej aniżeli rzemiosło agenta ubezpieczeniowego. Starczy decyzja, krótkie szkolenie, egzamin urzędowy i już posiadamy licencję. Jednak samo zdobycie upoważnień to najmniejszy kłopot. Dalej jest znacznie trudniej. Wielu z nas tejże profesji nie darzy specjalnym szacunkiem. Często stawiamy znak równości między agentem i domokrążcą. I choć jedno z drugim nie ma nic wspólnego, to specyfika pracy sprawia, że oba zajęcia zdają się podobne.

pracownik w biurze

Autor: efile dotcom
Źródło: http://www.flickr.com

Wystarczy odwiedzić fora internetowe czy podpytać swego agenta ubezpieczeniowego, by odkryć, iż wiele osób późno zdecydowało się na tą ścieżkę kariery. Skusiła ich ewentualność dużych płac oraz duża doza niezależności . W końcu agent sam jest sobie sterem, okrętem oraz żeglarzem. On decyduje ile a także kiedy pracuje.

Pragniemy Cię zachęcić do kolejnej ciekawej witryny – kontynuuj wyszukiwanie (https://raj-international.net/systemy-sygnalizacji-wlamania-i-napadu/) bez przeszkód, żeby mieć możliwość zapoznania się z innymi wpisami na powyższy temat.

Jednakże od czasu ofiarowanego na szukanie klientów oraz determinacji – zależą przyszłe przychody. Życie jednak szybko weryfikuje początkowy entuzjazm. Większa część wypala się nadzwyczaj szybko, zostaje mała grupa. Ci, którym udaje się przeżyć najtrudniejszy czas, z zasady zostają w zawodzie na długo a także faktycznie dobrze zarabiają.
Jakie cechy musi posiadać dobry agent? Przede wszystkim musi umieć nawiązywać kontakt z ludźmi.

Napisaliśmy wpis o pokrewnej tematyce. Jest on na kolejnej stronie. Kliknij więc w poniższy link i dowiedz się szczegółów (https://www.workservice.pl/praca/produkcja/radom/) z tym powiązanych.

Jasno wyrażać własne myśli. Potrzeba

szkolenie pracowników

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com

sporo przebojowości i odwagi. Ważna jest także psychiczna odporność.

W tej pracy słowo „nie” słyszy się nadzwyczaj często. Ktoś kto nie umie podnieść się po 30 telefonach, jakie kończyły się błyskawicznym „nie, dziękuję”, szybko załamie się, będzie się stresował oraz nie znajdzie w sobie motywacji by wykręcić numer po raz setny. Agent powinien być dobrym psychologiem. Musimy potrafić słuchać ludzi, próbować ich zrozumieć, indywidualnie podejść do każdego z nich. Brzmi niczym slogan, lecz taka jest prawda. Nie możemy klepać wyuczonych formułek. Odbiorcę to nuży, on nie pragnie poznać pełnej oferty przedsiębiorstwa. Pragnie aby agent został jego doradcą. Odgadnął jakie ma pragnienia, oczekiwania oraz zaproponował mu optymalną usługę (-> zobacz szczegóły). Oczywiście agent powinien dobrze znać produkty, które ma do zaoferowania i umieć wybrać ten najlepszy dla odbiorcy.
O ile dostrzegasz w sobie wyżej przytoczone cechy nie czekaj i wpisz w wyszukiwarkę: praca agent ubezpieczeniowy.