Niecodzienne metody sprawdzania swojego logicznego myślenia czyli co mogą zaproponować pokoje typu escape room

Ludzie od wieków lubią różnego rodzaju łamigłówki, a najlepsze są takie, w których mogą się mogli sprawdzać. Z tego też powodu bez przerwy dużą popularnością będą się cieszyć najróżniejsze gry które sprawdzają umiejętność logicznego myślenia i wyciągania wniosków.

escaperoom

Autor: Travis Wise
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak niektórym i to będzie mało i poszukują czegoś co jeszcze bardziej ich zaintryguje. I niektórzy rzeczywiście znajdują, przykładowo w pokojach znanych jako escape room. Moda na taką formę zabawy przywędrowała do naszego kraju z Zachodu, gdzie jest dość popularna. Również u nas zaczyna się cieszyć coraz większym zainteresowaniem, bo jest wielu ludzi, którzy uwielbiają się na wszelkie sposoby sprawdzać, jednocześnie dobrze się bawiąc. W kilku słowach pokoje typu escape room to nietypowe zespołowe gry w rzeczywistym świecie, mające na celu rozwiązanie zagadek o dość dużej trudności. W grach takich uczestnicy są zamykani do odpowiednio przygotowanego pokoju, pełnego różnych przedmiotów. W pokoju znajdują się wskazówki, dzięki którym można będzie otworzyć drzwi i się uwolnić, ale jeśli ktoś będzie myślał że takie zagadki będą proste, to jest w duży błędzie.

W typowej sesji w takich grach uczestniczy kilka osób. Ich ilość uzależniona będzie od wielkości samego pokoju, jaki najczęściej nie jest jakoś bardzo duży. Standardowo na rozwiązanie zagadek i znalezienie wyjścia uczestnicy mają od kilkudziesięciu minut do godziny, i jak często bywa, raczej w tym czasie prosto nie będzie.

Zagadki są trudne i zaskakujące, i spora ilość zespołów zostaje niestety uwięziona na wieki w zamknięciu.

Jeżeli odnalezienie uzupełniających danych na prezentowany wątek jest dla Ciebie bardzo istotne, to żeby je zdobyć prześledź witrynę (https://wypozyczalniapacyfik.pl/sprzet-gastronomiczny/), na której je z pewnością dostrzeżesz.

Rzecz jasna ta wieczność to czas, kiedy ktoś z obsługi przyjdzie otworzyć drzwi i wypuści pechowych uczestników. W Polsce pokoje tego typu są do znalezienia w kilku miastach i bez przerwy pojawiają się następne. We wszystkich takich klubach jest najczęściej kilka pokoi, które można albo zupełnie niezależnie pokonywać, albo przechodzić między nimi. Pokoje różnią się stylem i rodzajem zagadek, wszystko to ma na celu zaskoczenie uczestników i spowodowanie, żeby za każdym razem mogli coś innego odkryć – zarezerwuj.