Niektóre inicjatywy potrzebują pomocy, dowiedz się, jak możesz pomóc utalentowanym osobom

W dzisiejszych czasach spora konkurencja panuje w każdej sferze działania, przez co naprawdę ciężko bywa przebić się ze swoją inicjatywą. Bez wątpienia wiele na ten temat wiedzą osoby, jakie wykazują wybitne uzdolnienia w jakiejś dziedzinie, jednak nie mają jak ukazać i wykorzystać własnego potencjału, ponieważ nie ma na to środków.

Wspieraj rodzące się talenty

dzieci grające w piłkę

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Pomyślnie dzisiaj istnieją programy, jakie pomagają postronnym osobom wspierać materialnie takie przedsięwzięcia. Co prawda w Polsce ciągle jest to nowinką i wiele osób najzwyczajniej o tym nie ma pojęcia, mimo wszystko za pośrednictwem różnych zbiórek materialnych możemy wesprzeć różne przedsięwzięcia. Przykładem może stać się sports crowdfunding, czyli organizacja zbiórek funduszy na cele sportowe – więcej informacji. Co można opłacać z takich pieniędzy? Wiele rzeczy! W niektórych przypadkach organizatorzy zbierają środki na wyposażenie sportowe albo odzież dla drużyn, ale zdarzają się też bardziej zaawansowane inicjatywy, gdy zaplanowano na przykład budowę hali sportowej albo powołanie do życia jakiejś sekcji.

Nie tylko sport…

Należy wspomnieć, że sport nie jest jedyną dziedziną, jaką można wesprzeć finansowo. Kolejnym pojęciem, jakie dopiero objawia się w naszym kraju, okazuje się fanfunding. W obecnych czasach nie brakuje utalentowanych osób, których specjalnością jest muzyka. Mogą oni prezentować własne dzieła na kanałach internetowych, jednak nie zawsze udaje im się zabłysnąć przed większą publicznością. Dzięki takim akcjom jak fanfunding (fanfunding w sporcie) osoby ceniące talent autora mogą przekazać mu wsparcie materialne, przykładowo na wydanie płyty lub urządzenie jakiegoś profesjonalnego przesłuchania czy zakupu lepszego instrumentu.

W literaturze również to funkcjonuje

zbiórka funduszy

Autor: Przemysław Szabłowski
Źródło: http://www.flickr.com

W internecie spotkać można specjalne serwisy, gdzie różnorakie osoby szukają wsparcia dla swoich projektów oraz talentów. Nie brakuje tam pisarzy oraz poetów, którzy chcą wydać własne dzieła, lecz nie potrafią dotrzeć do wydawców.

Nie wahaj się! odwiedź nasz pomocny portal i powiedz o nim wszystkim. Wszyscy skorzystacie! To ważne, aby dowiedzieć się ciekawych rzeczy.

Zdarzają się również osoby, które próbują zdobyć środki na wymarzoną podróż do egzotycznych miejsc. Jeżeli jakiś projekt mocno do nas przemawia i chcemy wesprzeć go kilkoma groszami, mamy szansę uczynić to za pośrednictwem takiego właśnie serwisu. Dla nas to będzie mała kwota, jednak dla twórcy, którego ktoś doceni – spora rzecz.