Notariusz, praca na kryzysowe czasy

Kiedy na każdym kroku straszą nas złą koniunkturą, postepujacym spadkiem zatrudnienia, brakiem przyszłości dla młodych po kierunkach humanistycznych, wciąż spore wzięcie wśród specjalistycznych fachów takich jak lekarz, prawnik czy notariusz.
Wskazuje to, że aby robić coś pożytecznego, nie zawsze trzeba być ścisłowcem. Wystarczy wklepać w wyszukiwarkę Google np. notariusz, aby zobaczyć jak bardzo ten typ pracy jest popularny.

Prawo

Autor: controlarms
Źródło: www.flickr.com
Dziś przepisy prawa towarzyszą nam na każdym kroku, stąd też specjalizacje prawnicze niezmiennie cieszą się uzasadnionym powodzeniem.

Ten tekst wydaje się być intrygujący? Masz chęć na następne opisy? Zatem nie zwlekaj i kliknij po szczegóły (http://www.franklincovey.pl/szkolenia/odkrywca-talentow-rola-lidera-w-rozwoju-kompetencji-coachowaniu-i-zarzadzaniu-talentami/) w podany link.

Jednak nie wystarczy dokończyć jedynie uniwersytetu aby móc powołać np. kancelarie notarialne w Warszawie. Osoby, które chcą uprawiać taką profesję czeka długa ścieżka.

Posiadanie wyższego wykształcenia to dopiero wstęp, po którym powinno się zdać egzamin na aplikację notarialną, a po jej zakończeniu egzamin zawodowy i odbyć obowiązkową asesurę. Zarobki, które ustalane przez przepisy ministra, w powszechnym mniemaniu rekompensują ten żmudny trud wieloletniej edukacji.Ciężko jednoznacznie powiedzieć, jakie kwoty konkretnie tacy wymienieni wyżej notariusze Warszawa potrafią miesięcznie zarobić.

Badania podają rozbieżne liczby, od 4000 do prawie 10 000zł. Wszystko zależy od wykonanej procedury prawnej i jej kosztu.

Porady prawne

Źródło: prawo.legeo.pl

Konieczność zatrudnienia notariusza pojawia się np. gdy chcemy zawrzeć umowę kupna lub sprzedaży mieszkania, spisać umowę początkową, testament lub pełnomocnictwo, wykonać projekt oświadczenia woli lub wyciąg z dokumentów. Z tym i szeregiem innych procedur, wykonywanych przez notariusza, spotykamy się często, dlatego też osoby praktykujące ten zawód nie mogą narzekać na nudę.Wiarygodna kancelaria umie świadczyć usługi zarówno dla klienta indywidualnego jak i dla firmy. Niewątpliwie jest to fach zamknięty, cieszący się sporym szacunkiem publicznym. Jego ranga nie maleje. Oczywista opinia ciągnaca się za twórcą tak wąskiej gałęzi jest skuteczniejsza niż zwyczajowa promocja. Warto się pomęczyć, bo może ktoś kiedyś poszukując notariusza wklepie w Google serwis www i wyszuka właśnie Ciebie?