O kupnie nieruchomości w Łodzi

Chociaż zasadniczo rynek mieszkaniowy w Łodzi raczej nie jest aż tak mocno atrakcyjny jak w na przykład Wrocławiu czy Warszawie, to jednak osobiście zakupiłem w owym mieście – kilka miesięcy temu, dwupokojowe lokum. Od razu zaznaczam, że nie zamierzam sprowadzić się do Łodzi – tak naprawdę mieszkania w Łodzi są na tyle korzystne finansowo, iż najzwyczajniej w świecie opłaca się je kupić – jako inwestycję.

Moim skromnym zdaniem Łódź będzie ciągle się rozwijała, co będzie powodować duży wzrost popytu na mieszkania. Naturalnie chodzi wyłącznie o te wspólnoty mieszkaniowe w Łodzi – a kupiłem mieszkanie z rynku wtórnego, które są umiejscowione w odpowiednich dzielnicach mieszkaniowych. Wiadomo, że bardzo często Łódź Polakom niedobrze się kojarzy: w wielu przypadkach ma to sens.

osiedla

Autor: Osiedle z Gwiazdami
Źródło: Osiedle z Gwiazdami

Jednakże spokojnie trafisz na taką łódzką nieruchomość, która niemalże pod wszystkimi względami spowoduje, iż będziesz mógł odpowiednio zainwestować. Szczególnie, że w bardzo wielu przypadkach łódzkie nieruchomości są wprost fantastyczne. Niesamowicie odpowiadają mi mieszkania w urokliwych kamienicach, ostatnimi czasy władze Łodzi robią wiele, aby wreszcie nie straszyły one przechodniów. A nierzadko na nieszczęście tak jest. Miejmy nadzieję, że jedno z większych miast na Starym Kontynencie wreszcie odzyska dawną świetność.

kuchnia

Źródło: www.morguefile.com

Trzeba również niejako przypomnieć, iż inwestując w łódzkie mieszkania powinniśmy przygotować się na to, aby wynająć je komuś. Łódź to w dalszym ciągu wielki ośrodek uniwersytecki, toteż pewnie jacyś studenci się znajdą. Nie ma żadnego sensu doprowadzić do tego, aby lokum stało puste, bo jego utrzymanie to i tak względnie spory koszt. Trzeba zadbać o to by wszelkie czynsze albo wspólnota mieszkaniowa w Łodzi zawsze były opłacone w odpowiednim terminie. Pragnę zaznaczyć, że generalnie opłaty mieszkaniowe w tym mieście nie należą do wysokich. A przynajmniej w porównaniu z chociażby stolicą, Gdynią albo Krakowem.

Interesujący tekst? Jeżeli tak uważasz, kliknij bez ociągania ten link, gdyż w witrynie domy letniskowe, którą tutaj odnajdziesz, także jest coś ciekawego.

Zwróć na to uwagę.

Pod koniec chciałbym przestrzec przed tym, aby w żadnym wypadku nie podejmować głupich decyzji zakupowych. Czyli kupno nieruchomości w nieodpowiedniej lokalizacji – a o takowe w Łodzi nietrudno, według mnie jest z góry skazane na porażkę. Zakładając, że i tak nie mówimy tutaj o przeraźliwie atrakcyjnej ofercie.