O kupnie nieruchomości w Łodzi

Chociaż zasadniczo rynek mieszkaniowy w Łodzi raczej nie jest aż tak mocno atrakcyjny jak w na przykład Wrocławiu czy Warszawie, to jednak osobiście zakupiłem w owym mieście – kilka miesięcy temu, dwupokojowe lokum. Od razu zaznaczam, że nie zamierzam sprowadzić się do Łodzi – tak naprawdę mieszkania w Łodzi są na tyle korzystne finansowo, iż najzwyczajniej w świecie opłaca się je kupić – jako inwestycję.

Moim skromnym zdaniem Łódź będzie ciągle się rozwijała, co będzie powodować duży wzrost popytu na mieszkania. Naturalnie chodzi wyłącznie o te wspólnoty mieszkaniowe w Łodzi – a kupiłem mieszkanie z rynku wtórnego, które są umiejscowione w odpowiednich dzielnicach mieszkaniowych. Wiadomo, że bardzo często Łódź Polakom niedobrze się kojarzy: w wielu przypadkach ma to sens.

osiedla

Autor: Osiedle z Gwiazdami
Źródło: Osiedle z Gwiazdami

Jednakże spokojnie trafisz na taką łódzką nieruchomość, która niemalże pod wszystkimi względami spowoduje, iż będziesz mógł odpowiednio zainwestować. Szczególnie, że w bardzo wielu przypadkach łódzkie nieruchomości są wprost fantastyczne. Niesamowicie odpowiadają mi mieszkania w urokliwych kamienicach, ostatnimi czasy władze Łodzi robią wiele, aby wreszcie nie straszyły one przechodniów. A nierzadko na nieszczęście tak jest. Miejmy nadzieję, że jedno z większych miast na Starym Kontynencie wreszcie odzyska dawną świetność.

kuchnia

Źródło: www.morguefile.com

Trzeba również niejako przypomnieć, iż inwestując w łódzkie mieszkania powinniśmy przygotować się na to, aby wynająć je komuś. Łódź to w dalszym ciągu wielki ośrodek uniwersytecki, toteż pewnie jacyś studenci się znajdą. Nie ma żadnego sensu doprowadzić do tego, aby lokum (zobacz ofertę na mieszkania na sprzedaż wrocław oporów) stało puste, bo jego utrzymanie to i tak względnie spory koszt. Trzeba zadbać o to by wszelkie czynsze albo wspólnota mieszkaniowa w Łodzi zawsze były opłacone w odpowiednim terminie. Pragnę zaznaczyć, że generalnie opłaty mieszkaniowe w tym mieście nie należą do wysokich. A przynajmniej w porównaniu z chociażby stolicą, Gdynią albo Krakowem.

Interesujący tekst? Jeżeli tak uważasz, kliknij bez ociągania ten link, gdyż w witrynie domy letniskowe, którą tutaj odnajdziesz, także jest coś ciekawego.

Zwróć na to uwagę.

Pod koniec chciałbym przestrzec przed tym, aby w żadnym wypadku nie podejmować głupich decyzji zakupowych. Czyli kupno nieruchomości w nieodpowiedniej lokalizacji – a o takowe w Łodzi nietrudno, według mnie jest z góry skazane na porażkę. Zakładając, że i tak nie mówimy tutaj o przeraźliwie atrakcyjnej ofercie.