Odwrócona Hipoteka – względnie nowe „narzędzie” finansowe przeznaczone w szczególności dla osób starszych

Jednym z najistotniejszych wyzwań w obliczu których staje dzisiejszy świat, a szczególnie kraje Zachodu w tym również Polska jest bez wątpienia starzejące się społeczeństwo.

Aplikacje na telefon

Autor: GoMobi.pl
Źródło: http://gomobi.pl

Analitycy ostrzegają: z upływem czasu seniorów będzie przybywać. Prognozuje się, iż za kilkadziesiąt lat ich liczba wzrośnie o przeszło 5 milionów.
Sytuacja ludzi starszych w naszym kraju nie wygląda najlepiej. Nieduża emerytura sprawia, że nierzadko trudno im związać koniec z końcem. Nie mają pieniędzy na realizację podstawowych potrzeb, takich jak dla przykładu kupno leków.

Opracowaliśmy dla Ciebie kolejne atrakcyjne notki na frapujący Cię dział. Przejdź do następnego wpisu oraz czytaj wpis (https://www.primeproject.pl/zastepstwo-inwestycyjne).

Co w takim razie zrobić? Kredyt Dla seniora to bardzo często „ostatnia deska” ratunku i świetny sposób na to, ażeby podreperować domowy budżet. Instytucje finansowe lubią „klientów na emeryturze”. Czemu? Powodów jest co najmniej kilka. Są odpowiedzialni. Stosunkowo szybko spłacają zaciągnięte zadłużenia pomimo niewielkich dochodów. Nie ma obaw że stracą pracę, wyjadą do innego kraju bądź splajtują. Od niedawna ludzie starsi mogą czerpać korzyści pięniężne z tytułu posiadania mieszkania na własność. Nowe „narzędzie” finansowe to odwrócona hipoteka kalkulator pozwala policzyć wysokość dożywotniego świadczenia.

Należy przy tym uwzględnić wartość rynkową nieruchomości oraz – choć nie wynika to bezpośrednio z ustawy – wiek potencjalnego kredytobiorcy.