Opis książki Leksykon VAT 2012.

Przedsiębiorstwa prowadzące biznesy w Polsce mogą odliczać VAT z większości zakupów, które mają wliczone, jako koszty. Przy opodatkowaniu tym obowiązuje tak nazywana zasada samo deklarowania, czyli polegająca na tym, że podatnik osobiście oblicza i wpłaca do właściwego urzędu skarbowego wyliczony podatek VAT.

podatki

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Opis książki Leksykon VAT 2012 jest jedną z najbardziej popularnych książek w naszym kraju, która wydawana jest każdego roku już od paru lat. Mieści ona sporo odpowiedzi na trudne zapytania dotyczące VAT (zobacz umowa współpracy między firmami)-u. Leksykon VAT był niejednokrotnie nagradzany. Mieści drobiazgowe i jasne opracowanie kwestii związanych ze stosowaniem aktualnych na rok 2012 rozporządzeń o VAT.

Znajdujący się tu nieskomplikowany system haseł ułatwia szybkie wyszukanie pożądanego zagadnienia. Książka ta nie jest nie należy do najtańszych, lecz jest warta swojej ceny. W najnowszym wydaniu odnaleźć można również najnowsze stawki podatkowe na buty dziecięce czy też nowości w zakresie reguł zmiany podatku rozliczanego za rok 2011. Książka otrzymała masę nagród środowiska rzeczoznawców podatkowych, co dało jej znakomitą rekomendację. Stała się najbardziej wziętą książką podatkową obecnych lat.

pieniądze

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Pisana jest niezwykle łatwym i zrozumiałym słownictwem. Można powiedzieć, że na pewno jest to zalecana lektura książka dla wszystkich podatników VAT. Znaleźć tu można również bardzo dużo nowych , nigdy nie opisanych dotychczas orzeczeń werdyktów sądów administracyjnych, odnoszących się do obecnie istniejącej regulacji podatku VAT (od wyrobów i usług). Książka ta składa się z dwóch tomów – tom pierwszy ma aż 1667 stron, a tom drugi 360 stron. Nabyć ją można w księgarni jak też zamówić przez Internet. Na stronach internetowych, gdzie można ją zamówić, można również przeczytać opinie na jej temat.