Otwieranie własnego interesu, a kwestia biura rachunkowego

Wbrew pogłoskom, które są wciąż bardzo silne w polskim społeczeństwie, samo założenie biznesu nie jest ciężkie. Piszę tutaj naturalnie o aspekcie urzędowym. Bez dwóch zdań nie jest tak źle, choć rewelacji również niestety nie ma. Jednak nie są w ogromnym błędzie ci ludzie, którzy uważają, że potem jest ciężej. To 100% prawda! Typowemu polskiemu właścicielowi firmy załatwianie różnego rodzaju formalności urzędowych zajmuje masę czasu. A więc można tak naprawdę powiedzieć, iż zamiast pomnażać polskie PKB, tylko tracimy cenny czas…

Jednak pragnę napisać, że w końcu w wielu przypadkach jest tak, iż nie zwracamy większej uwagi na kwestię szukania biura księgowego. To wielki błąd – doświadczony przedsiębiorca zdaje sobie sprawę, że solidnie świadcząca swoje usługi księgowa jest niemal skarbem. Nie przesadzam, osobiście na całe szczęście zdołałem znaleźć to biuro rachunkowe tarchomin, które sprawia, że choć nie jest perfekcyjnie, to jednakże księgowa jeszcze nigdy nie popełniła błędu. Tego typu usługi zasadniczo nie należą do tanich.

finanse spółki

Autor: UNU-WIDER
Źródło: http://www.flickr.com

Nie chciałbym jednak mówić, iż w każdym przypadku usługi księgowe cennik mogą zaprawić o bóle głowy. Przecież na spokojnie masz możliwość trafić na takie biuro księgowe np. , które gwarantuje fantastyczną jakość usług, lecz także ceny na satysfakcjonującym poziomie. Oczywiście porządny księgowy musi szanować własną pracę, a więc nie powinien nigdy zaniżać stawek rynkowych, ale skoro natrafiłem na takiego księgowego, który jest względnie tani, a do tego solidny, to w sumie trudno wychodzić z założenia, że jest to nierealne. Tak to nie jest!

W większości przypadków odnajdujemy biura rachunkowe z polecenia – jednak sam odnalazłem „moje” biuro przez Internet. Mamy w tym momencie XXI wiek, więc nie wydaje mi się, aby tylko korzystanie z usług z tzw.

Jeśli ciekawi Cię ciąg dalszy naszego opisu zapraszamy do następnego artykułu, który czeka na Ciebie pod poniższym linkiem. W nim rozwieją się wszelkie Twe wątpliwości.

polecenia miało jakiś sens. A więc: kiedy otwierasz własną firmę, nigdy nie obawiaj się tego zbytnio, lecz nie powinieneś nie wybrać porządnego biura. Jeśli księgowość nie będzie OK, Twoją firmę czekają duże problemy. Znam przedsiębiorcę, który tak bardzo kręcił z rachunkami, że popadł w poważne tarapaty natury finansowej (link do strony).