Parę słów w temacie różnorodności w damskiej szafie z bielizną

Podobnie jak kobieca torebka jest wypakowana różnymi przedmiotami, które są niezbędne przeciętnej kobiecie podczas całego dnia, podobnie dużą wielorakość możemy zobaczyć w kobiecej szufladzie z bielizną. O ile chłopak potrzebuje w tym temacie tylko skarpet i slipek, o tyle dziewczyna ma już spory wybór. Wszystko po to, żeby móc się ubrać adekwatnie do sytuacji oraz ubrania wierzchniego, a jednocześnie czuć się seksownie i komfortowo zarazem.

bielizna

Autor: Axami
Źródło: Axami
Bielizna jest stałym elementem codziennego outfitu, ale znajdą się też tacy odważni, którzy w upalne dni rezygnują z niej całkowicie. Chociaż przeważnie nie jest pokazywana to różnorakość zdobień, barw i krojów pośród kobiecej bielizny jest przerażająca. Najważniejsze jest, aby czuć się pewnie oraz tym samym dbać o czystość. Z tego względu panie lubiące aktywność postawią na bokserki damskie, zabiegane kobiety ubiorą delikatne majtki, a drapieżne panie postawią na ektrawaganckie stringi i ozdobne halki – informacje.

Sklepy z bielizną są zaopatrzone w tak duży asortyment i różnorodność oferowanych towarów, że adekwatnie od preferencji każda pani odnajdzie coś dla siebie i będzie mogła pochwalić się bielizną na każdą okazję – na wakacyjne plażowanie, na intymną randkę, na spotkanie biznesowe, czy też na co dzień.

Bielizna korygująca

Autor: Esbelt
Źródło: Akrobatka.pl
Jednak powinno się napisać o tym, jakie formy damskiej bielizny istnieją w dzisiejszych czasach, ponieważ samych podstawowych rodzajów – bez podziału na wzory, barwy i materiał wykonania – jest relatywnie niewiele. Najważniejsze są oczywiście biustonosze oraz majtki, chociaż jeszcze kilka dziesiątek lat temu podstawą dziewczęcej garderoby były kalesony, zakrywające sporą część nóg pantalony lub wełniane halki. Dziewczęce majtki można podzielić na: figi, stringi (od ang. „string”, czyli ”pasek”), bokserki damskie oraz różnego rodzaju majtki korygujące.

Figi to raczej bielizna na co dzień, komfortowa; stringi opisywane są jako jedne z najbardziej seksownych elementów bielizny; pomysł na bokserki damskie ściągnięto z męskich bokserek, to majtki wygodne dla kobiet lubiących sport; majtki modelujące zapewniają szczupłą sylwetkę. Biustonoszy nie trzeba szczegółowo omawiać, jednak powinno się wyszczególnić ich rodzaje: bardotka, push-up, półusztywniany (semi-padded), usztywniany (padded), miękki (soft) oraz bezszwowy, czyli stanik sportowy nazywany też „t-shirt bra”.