Pierścionki na każdą okazję

Złota biżuteria wygląda ładnie, jest tak popularna jak ongiś. Biżuteria wysokiej próby złota nie powinna powodować przebarwienia lub matowieć jak gorsze mieszaniny stopu. Decydując się na kupno ozdób ze złota powinniśmy niezwykle roztropnie dobrać punkt gdzie tego dokonamy.

pierścionek zaręczynowy

Autor: SidewaysSarah
Źródło: http://www.flickr.com

Nigdy nie powinniśmy nabywać precjozów na targowiskach, stadionach, gdyż ta pozorna oszczędność może nas sporo kosztować. Przypadkowi, nieznani nam sprzedawcy zapewniają o wysokiej jakości towaru oraz nęcą niewysoką ceną. W rzeczywistości jednakże ponad połowa oferowanych przez nich produktów posiada ukryte braki lub wady. Są to przede wszystkim niezgodności tyczące się wagi proponowanej biżuterii, wielkości próby złota oraz niska jakość wyrobu. Zdarzyć się może też, iż zostaniemy podstępnie oszukani i w miejsce wyrobu ze złota kupimy wyrób z tak zwanego tombaku, który jest stopem nieszlachetnych metali.
Jeśli decydujemy się więc na zakup złota, dopełnijmy tego w sklepie z prawdziwego zdarzenia. Odpowiedni jest firmowy salon albo zakład jubilerski. Gwarantuje nam to należytą jakość wyrobów, znaczny wybór (złote pierścionki zaręczynowe, łańcuszki, obrączki) a także miłą oraz fachową obsługę. Nie bez przesłania jest również fakt, iż sprawunków dokonujemy w „normalnych” warunkach – sklepy mają klimatyzację, praktyczne lady jak też stosowne oświetlenie.

obrączka

Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak bez względu na to, czy zakupu dopełniamy w sklepie czy może na targu pamiętajmy, aby dokładnie obejrzeć towar i dokonywać przemyślanego wyboru, bowiem w większości przypadków sprzedawcy zwrotów nie przyjmują. Nie nabywajmy ozdób, które posiadają krzywo oprawione kamienie czy rysy, których mieć nie powinny.

Podobny fascynujący post umieszczony jest tutaj, zatem odwiedź stronę (http://mengarnitury.pl/pl/page/7/kolekcja/19/Koszula%20OLYMP) i zobacz, jakie treści tam znajdziesz. One również Cię zainteresują.

Nie decydujmy się na zakup złota bez znaku imiennego wytwórcy. Miejmy na uwadze, iż złoto występuje w rozmaitych kolorach (złoto: białe, czerwone, zielone), zatem w tym wypadku nie mamy się czego bać. Ustalmy jednakże jakiej próby jest proponowane złoto, a w wypadku ozdób z kamieniami szlachetnymi gros z nich posiadać musi tzw. certyfikaty. Po dokonaniu decyzji jak też płatności oczekujmy paragonu lub faktury oraz eleganckiego opakowania biżuterii.