Przydatny ekwipunek myśliwego – w co koniecznie należy się wyposażyć na czas polowania?

Polowania to dla wielu osób interesujące hobby. Naturalnie, są one organizowane zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, przykładowo w okresach kiedy populacja określonego gatunku drastycznie się zwiększa, co może stanowić zagrożenie dla równowagi naturalnej. W przeszłości polowania były zarezerwowane przede wszystkim dla przedstawicieli stanu szlacheckiego. Ich organizacja często ściągała szlachciców z całej okolicy oraz stanowiła ogromne wydarzenie. Dzisiaj, polować może każdy – rzecz jasna, jeżeli spełnia oczekiwania prawne. Jak w takim razie powinien wyglądać ekwipunek myśliwego?

myśliwi na polowaniu

Autor: Susan Drury
Źródło: http://www.flickr.com
Duże znaczenie mają najczęściej odpowiednio dobrane ubrania myśliwskie. Dlaczego wybierają ubrania dla myśliwych? Głównie ze względu na fakt, że stanowią one jeden z elementów maskowania się na terenach łowieckich. Dzięki stosownie dobranym ubraniom, zwierzyna nie jest w stanie szybko zauważyć myśliwego. Koszule myśliwskie i pozostałe elementy stroju powinny być utrzymane w stonowanej kolorystyce, najlepiej w kolorze zielonym albo brązowym, gdyż właśnie te kolory występują zazwyczaj w przyrodzie – koszule dla myśliwych. Dodatkowo, dobrze jeśli ubrania posiadają odpowiednią ilość kieszeni, które mogą okazać się przydatne do przenoszenia niezbędnych akcesoriów. Oczywiście, powinny być one także przystosowane do pory roku. Polowania trwają czasem kilka lub kilkanaście godzin, w związku z tym stosowne zabezpieczenie przed mrozem albo upałami ma znaczenie priorytetowe. Niezwykle istotne są też przede wszystkim buty, zwłaszcza kiedy bierze się pod uwagę fakt, że lasy to kłopotliwe dla człowieka warunki.

polowanie

Autor: Sheila Hudson
Źródło: http://www.flickr.com

Myśliwi ogromną uwagę poświęcają też dobraniu odpowiedniej broni. Oferta sklepów pod tym względem jest naprawdę dość szeroka, toteż każda osoba będzie mogła znaleźć odpowiednią dla siebie propozycję. Wiele zależy także od tego, na jaką zwierzynę pragnie się polować. Myśliwemu może przydać się dodatkowo np. lornetka służąca do wypatrywania zwierzyny.

Obecnie w internecie funkcjonuje wiele sklepów z wyposażeniem dla myśliwych, tym samym na pewno nie będzie się miało większych kłopotów ze skompletowaniem ekwipunku. Przed wybraniem się na zakupy warto skonstruować listę najbardziej pomocnych produktów, żeby mieć pewność, że niczego się nie przeoczy. Można też orientacyjnie oszacować koszty.