Polski dla obcokrajowców

Praca, biznesmen

Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl

Wiele osób, które przyjeżdżają do naszego kraju na stałe, nie rozumie języka polskiego.

Nikt nie wątpi, że powinni oni szybko zacząć naukę, aby po krótkim czasie móc porozumiewać się po polsku, zarówno w kontaktach biznesowych, jak i tych mniej oficjalnych. Prowadzenie kursów języka polskiego dla osób z innych krajów wydaje się być szczególnie niezbędne w warszawie, ze względu na to, że tam zazwyczaj oni pracują. Odszukanie takiego kursu jest natomiast tak proste jak wpisanie w wyszukiwarkę zapytania „polski dla obcokrajowców Warszawa”.

Zrób wrażenie na PolakuChoć niektórzy zaproszenie dla obcokrajowca wydają się żywić przekonanie, że w Warszawie każdy włada paroma językami, mogą się oni gorzko rozczarować. Mimo, że rzeczywiście większość z nas umie komunikować się w języku angielskim, niemieckim czy rosyjskim, tak z innymi może być problem. A przecież w Polsce istnieje wiele oddziałów przedsiębiorstw zagranicznych, w tym indyjskich, chińskich, czy japońskich, które zatrudniają własnych natywnych pracowników. Znajomość języka urzędowego państwa, do którego się przyjeżdża na stałe, zapewnia ważne poczucie bezpieczeństwa a także ułatwia szybciej poznać kulturę, tradycje i wartości danego kraju. Poza tym oczywiście obcokrajowiec, który będzie potrafił mówić po polsku, z pewnością zrobi lepsze wrażenie na mieszkańcach i osiągnie większą przychylność niż ktoś, kto w ogóle nie będzie znał tego języka (idź tutaj).

Autor: HEMMERSBACH

Wybierz idealny kursWarszawa to miasto, w którym oferta kursów polskiego dla obcokrajowców jest bardzo obszerna. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Google takie słowa jak „kursy polskiego Warszawa”, by przekonać się jak dużo ofert jest na wyciągnięcie ręki. firmy realizują zajęcia tak indywidualne, jak i grupowe, proponują również wyjazdy, w trakcie których uczestnicy mają szansę na wytężoną naukę niemal bez przerwy.

Nową formą nauczania są kursy online. Co ciekawe, szkoły dopasowują zakres kursów do profilu kursantów w zależności od tego, gdzie pracują w polsce. W związku z tym inaczej będzie przebiegał kurs skierowany do dyplomaty, biznesmena, a inaczej dla studenta, który przyjechał do Polski na Erasmusa lub przeniósł się tu na stałe i zakłada rodzinę (sprawdź ofertę). Dodatkowym czynnikiem zachęcającym do zdecydowania się na oferty szkół dla obcokrajowców są pracownicy, którzy mają niezbędne kwalifikacje do nauczania języka polskiego osób, które nigdy wcześniej nie miały z nim kontaktu.