Porcja informacji odnośnie programów lojalnościowych

W dzisiejszych czasach programy lojalnościowe to jeden ze stopni marketingowych roszad. Nie starczy przypadkowej osobie (albo, co drugiemu klientowi) proponować karty stałego klienta teraz, to zdecydowanie za mało. Dobry program lojalnościowy to o wiele więcej, to opcja, która pozwoli poczuć się konsumentowi wyjątkowo, przez co zyskujemy pewność, że klient do nas wróci. Oczywiście jest wiele programów lojalnościowych egalitarnych. Wielu z nas ma co najmniej jedną kartę stałego klienta, czy to ze sklepu spożywczego, sklepu odzieżowego czy kartę do zbierania punktów, dzięki której mamy możliwość otrzymanie fajnych upustów, zgarnięcie fajnych nagród.

karta lojalnościowa

Autor: Morten Liebach
Źródło: http://www.flickr.com
Poza granicami naszego kraju tworzone są programy lojalnościowe elitarne, których w naszej ojczyźnie jest niewiele. Przy tego rodzaju programach osoby dostające kartę stałego klienta są poddawane selekcji. Po kilkumiesięcznych analizach wystosowywane są karty stałego klienta, często też organizowane przyjęcia dla konkretnych konsumentów, by Ci poczuli się naprawdę wyróżnieni. A jak wiadomo kupujący klient to usatysfakcjonowany i doceniony klient (znajdź więcej).

BIERZ, CO CHCESZ
Pewna sieć telefonii komórkowej ma niesamowicie ciekawy program lojalnościowy dla ludzi posiadających telefon na abonament. Program tego typu pozwala na zdobywanie interesujących fantów po uzyskaniu odpowiedniej ilości punktów. Sieć ta stworzyła katalog nagród, skąd osoba należącą do tego programu lojalnościowego może wytypować nagrodę za równowartość otrzymanych punktów. Tworząc program lojalnościowy powinniśmy pomyśleć od razu o możliwościach, jakie dałby nam on poza granicami naszego kraju. Gdy chcemy wywindować naszą spółkę poza krajem trzeba też tak spojrzeć na program lojalnościowy. Jaką metodą mogę przekonać ludzi nie tylko z mojego kraju, ale też spoza granic, by przystąpili do naszego programu lojalnościowego? To dobry pomysł by spopularyzować swój program lojalnościowy poza krajem. Dlaczego? Otóż program takiego typu to coś w rodzaju produktu.

Może nie sprzedajemy, go, ale to on sprawia, że więcej zyskamy. Im większy zasięg programu lojalnościowego, tym większe zyski są w kieszeni naszej firmy. Jeśli chcemy by nasz program lojalnościowy był sukcesem, powinniśmy o nim myśleć nie, jako o sposobie do wykorzystania go w Polsce, ale jako o światowym produkcie. Porządne i kreatywne programy lojalnościowe to te, które zostały przeniesione z jednego kraju do kolejnych. Tego rodzaju programów lojalnościowych jest na kuli ziemskiej kilkanaście. Dobrze jest, więc brać przykład z najlepszych.

Więcej: .