Pośród bardzo wielu firm na ryku by odnieść sukces musimy nie tylko produkować jakościowo dobre produkty, ale też zadbać o inną stronę naszej działalności. Najlepiej poświadczoną odpowiednimi certyfikatami..

Prowadząc działalność produkcyjną warto pamiętać o otrzymaniu dokumentów potwierdzających wysoką jakość naszych produktów . Certyfikacja produktów to niebywale złożony, lecz niezmiernie ważny i konieczny wręcz proces w dzisiejszych czasach.

wizerunek - firma

Autor: HazteOir.org
Źródło: http://www.flickr.com
Aplikacje

Autor: Locus Research
Źródło: http://www.flickr.com
Prowadzące audyt jednostki certyfikujące bardzo drobiazgowo analizują proces naszej produkcji czy świadczonych usług. Brak certyfikatu ISO czy TS w gałęzi motoryzacyjnej w zasadzie wyklucza nas z rynku. Jeżeli więc chcemy odnieść powodzenie certyfikacja produktów nas nie ominie .Warto więc odszukać odpowiednie jednostki certyfikujące. Normy jakościowe jakie musimy spełnić są ściśle określone i nie podlegają negocjacjom. Należy zaznaczyć , że jednostki certyfikujące kontrolują nas , proces naszej produkcji , a nawet to czy i jak dbamy o własne środowisko. Pragnąc zdobyć certyfikat musimy w naszej produkcji realizować najwyższe normy, więc materiały których używamy w procesie produkcyjnym także muszą posiadać świadectwo jakości, dlatego bardzo często jesteśmy zmuszeni wybierać droższych dostawców. Jednak czy stać nas na tych tańszych ? Chyba nie , bo certyfikacja produktów otwiera nam drogę na rynek europejski czy nawet amerykański . Nawet Federacja Rosyjska posiada swoje normy (GOST ITp.) bez których spełnienia nasze produkty nie zostaną dopuszczone do sprzedaży.Wybierając jednostkę ,która przeprowadzi audyt naszej jednostki , produktu czy usługi jesteśmy zobowiązani zwrócić uwagę nie tylko na koszty jakie musimy w związku z tym ponieść , lecz przede wszystkim na renomę i wprawę. To właśnie jednostki certyfikujące w naszym kraju to w głównie oddziały zagranicznych koncernów audytorskich ,choć tak naprawdę nie brakuje polskich firm posiadających niebywale bardzo duże praktykę i renomę na rynku – zerknij.

Czy zainteresowała Cię moja strona internetowa (http://flexpress.pl/)? Szalenie mi przyjemnie. Świetnie będzie, jeśli poświęcisz jeszcze chwilę, by wystawić swoją opinię.

Sam proces certyfikacji to parodniowa wizyta pracowników jednostki certyfikującej w naszej firmie , którzy w tym okresie przeanalizują odpowiednią dokumentację , przyglądną się procesowi produkcji a nawet również porozmawiają z waszymi pracownikami. Ale certyfikacja produktów to nie tylko kilkudniowa wizytacja audytorów . To też długi czas przygotowań naszej jednostki do audytu – skocz do .

Tak więc jeśli czeka was certyfikacja produktu czy samej firmy to już dziś bierzmy się do pracy, bo jednostki certyfikujące nas nie będą wyrozumiałe choć to my płacimy za audyt. Jednak trud i wydatki poniesione w związku z procesem certyfikacji na pewno wyjdą na korzyść.