Poszukiwanie pracy w Niemczech. Trzeba zadbać o bilet.

Jest wiele miejsc, w których możemy szukać pracy w Niemczech, nawet przed przyjazdem. Na dobry początek, przygotowaliśmy zestawienie przetestowanych a także najskuteczniejszych źródeł: Gazety jak też czasopisma – propozycje pracy umieszczane są we właściwych kolumnach codziennych gazet (najwięcej w środy a także w wydaniu weekendowym), w miesięcznikach w specjalnych czasopismach i magazynach. Internet – ciągu ostatnich lat nadzwyczaj rozwinął się internetowy rynek pracy Online-Bewerbungen, oraz jest on obecnie najpopularniejszym sposobem poszukiwania zatrudnienia, szczególnie wśród młodych ludzi oraz absolwentów.

bus na trasie

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
Wirtualne strony poświęcone poszukiwaniu pracy (Jobsbörsen) umożliwiają łatwe szukanie właściwego stanowiska podług takich kryteriów jak rejon, sektor, wysokość uposażenia. Można również zostawić swe CV, żeby firmy poszukujące odpowiednio wykwalifikowanych pracobiorców mogły cię odkryć.

Omawiany tekst jest dla Ciebie interesujący? Na pewno zainteresuje Cię również nowa publikacja, która posiada zbliżone tematycznie zagadnienia.

Biura zatrudnienia (Arbeitsämter): W Niemczech istnieje ponad 800 biur pracy i wszyscy mieszkańcy UE mają prawo z nich skorzystać, jeśli pragniesz poznać szczegóły odwiedź ich stronę. Urzędy pracy mają szeroką ofertę miejsc pracy, wgląd do nich jest bezpłatny (nawet kiedy nie masz zezwolenia na pracę).

Większa część propozycji tyczy się stanowisk nie wymagających szczególnych kwalifikacji. Konkursy na wyższe stanowiska, są zazwyczaj ogłaszane przez same przedsiębiorstwa lub agencje pracy. Eures powstał dzięki współpracy serwisów pośrednictwa pracy na obszarze Europejskiego Obszaru Gospodarczego, żeby umożliwić wolny przepływ pracowników na owym terenie. Ułatwia on nie tylko znalezienie pracy, udziela też internetowy serwis informacyjny o warunkach życia w krajach członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Pracownicy EURES specjalizują się w praktycznych poradach tyczących się środowiska pracy w krajach członkowskich, pomogą kandydatom odszukać pracę, a firmom znaleźć odpowiednich pracobiorców. Bezpośrednie podanie – kiedy interesuje cię praca w jakiejkolwiek wybranej firmie, możesz tam po prostu posłać podanie. To zwyczaj całkiem często praktykowany w Niemczech (w przeciwieństwie do pozostałych państw) i warty zachodu, dlatego iż oferty te są zatrzymywane i analizowane w wypadku wolnego etatu. Możesz również wsiąść w bus do Niemiec i sprawdzić oferty dostępne na miejscu.