Pragniesz wydać książkę? Sprawdź, jak to zrobić!

Wiele jest osób, które piszą do tak zwanej szuflady. Nierzadko świetne powieści nie są prezentowane szerszemu gronu, bo ich autorzy nie mają pojęcia, co zrobić, aby ich książka została wydana. Okazuje się jednak, że w dzisiejszej rzeczywistości warto postarać się o spełnienie pisarskiego marzenia, gdyż wydanie książki nie jest już tak trudne i drogie, jak dawnej.

księgarnia

Autor: Amy Aletheia Cahill
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli co najmniej raz przeszło Ci przez myśl pytanie, jak wydać książkę, oznacza to, że coś piszesz. Może się okazać, że nawet piszesz z polotem i udałoby Ci się zgromadzić znaczne grono wielbicieli czytania. o tym się jednak nie przekonasz, dopóki nie wydasz swojej książki. Jak się za to zabrać? Jest kilka możliwości, każda z nich posiada oczywiście plusy i minusy i zanim postanowisz, w jaki sposób sprawić, żeby książka ujrzała światło dzienne, należy przemyśleć swoje możliwości ekonomiczne, lecz także – organizacyjne. Jedną z powszechnie stosowanych możliwości wydania książki jest wysłać ją do wielu wydawnictw. Duże wydawnictwa same pokrywają koszty druku oraz promocji, jednak bardzo trudno jest się do nich dostać, zwłaszcza debiutantom. Większe szanse mają oni w niedużych wydawnictwach, tam z kolei najczęściej funkcjonującą formą współpracy jest współfinansowanie wydania książki przez autora. Jeśli nie dysponujemy sporą sumą pieniędzy, dobrze jest poczytać, jak wydać ebooka. To najszybszy i najłatwiejszy sposób na wydanie własnej książki, wiąże się jednak z dodatkowym nakładem pracy, ponieważ trzeba osobiście przygotować okładkę, dokonać korekty i edycji tekstu, zatroszczyć się o promocję – zadzwoń.

czytnik ebooków

Autor: Maria Elena
Źródło: http://www.flickr.com
Jak wydać ebooka? Wystarczy wejść na stronę któregoś z wydawnictw internetowych, których w ciągu ostatnich lat powstało naprawdę sporo. Za niedużą opłatą można skorzystać z fachowej pomocy grafika oraz edytora, w takiej sytuacji wystarczy na serwer wydawnictwa lub księgarni wysłać plik tekstowy zawierający treść książki. Jeżeli postawimy na self-publishing, czyli całkowicie samodzielne spreparowanie ebooka, warto skorzystać ze specjalnych kreatorów internetowych, prace postępują wówczas szybciej i sprawniej.

Ostatnio pojawiała się nowa, niezwykle ciekawa oferta – aby ją zobaczyć, kliknij tu i spójrz na witrynę (https://lajkonik-pik.pl/shop/starowislna-1/) a na pewno się nie rozczarujesz.

Jeśli z kolei jesteśmy zwolennikami papierowych książek, na stronach większych i mniejszych wydawnictw odnajdziemy szczegółowe informacje na temat tego, jak wydać książkę. Dowiemy się, ile stron należy nadesłać oraz na jaki adres, jak wyglądają warunki ewentualnej współpracy i jak długo czeka się na decyzję wydawnictwa – warto przeczytać.