Przeczytaj jak ozdobić słoik – to niesamowicie łatwe!

Jesteś fanką świeczek najróżniejszych? Trwa jesień, aromatycznymi świeczkami można sobie podrasować humor w długie wieczory. A może uwielbiasz robić domowe przetwory na zimę? W obu kwestiach przydadzą ci się ślicznie ozdobione słoiki.

Jak ozdobić słoik by był osłonką na świecę? Pomogą ci farbki do szkła (kupisz je w każdym sklepie plastycznym i również w

ozdoby do domu

Autor: ProFlowers
Źródło: http://www.flickr.com

Internecie), do tego polecamy przygotować kilka cekinów, kolorowe koraliki ze szkła, barwne szkiełka, folię przeźroczystą. Ogranicza cię tylko twoja wyobraźnia. Jedyne, o czym należy pomyśleć, to sprawa tego, że materiały nie mogą rozpływać się pod wpływem temperatury. Oprócz tego zalecam jeszcze kupić kilka ozdobnych tasiemek. Szklany słoik w pierwszej kolejności musisz wyczyścić ze wszystkich zanieczyszczeń, dokładnie osuszyć ścierką.

Czy myślisz, że umieszczone tutaj informacje są interesujące? Jeśli tak, to przejrzyj treść (www.edukacjaaktywna.pl/), a znajdziesz w tamtym miejscu podobnie ważne fakty, które przyciągną Twą uwagę.

Jeśli to zrobisz, zaczynasz tworzyć- jak ozdobić słoik – pomysły!
Może chcesz posiadać ładnie opisane i przyozdobione słoiki na przetwory? Tu kwestia będzie dużo łatwiejsza. Starczy, że po zawekowaniu i procesie pasteryzacji odczekaj, nim słoiki i przetwory ostygną. W tym czasie możesz przygotować w Wordzie i pociąć etykietki z nazwami przetworów.

W sklepie możesz poszukać trochę folii, albo ładną ceratkę i długą tasiemkę. Po wycięciu naklejek przyklejasz je na suche i czyste słoiki, na wieczko dajesz folię, którą zawiązujesz zaraz pod nim ozdobną wstążeczką. Gotowe! Tak wykonane przetwory stawiasz na półce w piwnicy. Możesz je również z powodzeniem użyć jako prezent dla kogoś bliskiego.
Więcej fajnych inspiracji znajdziesz na stronie. Polecam ją gorąco – .