Przemysł regionu śląskiego na tle pracy w kraju

W ostatnim czasie nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie bezrobocie jest co raz poważniejszym problemem. Przykładem może być Hiszpania, gdzie poziom bezrobocia sięga obecnie dwudziestu sześciu procent.

U nas jeszcze nie ma tak ciężkiej sytuacji, ale w wielu regionach kraju bez pracy pozostaje spora część zdolnych do wykonywania zawodu młodych osób. Regionem o najwyższym bezrobociu w lutym 2013 roku było województwo podlaskie. Dużo lepiej sytuacja wygląda natomiast w województwie mazowieckim, śląskim czy wielkopolskim.

praca tymczasowa warszawa

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com

Przeglądając oferty pracy w internecie w różnych regionach od razu widać, które miasta mają największe problemy z brakiem pracy. Przykładowo w regionie województwa śląskiego rozwijał się od lat przemysł. Jest to okręg uważany za najważniejszy okręg przemysłowy w Polsce. Śląsk jest okręgiem świetnie skomunikowanym. Na śląsku krzyżują się główne trasy tranzytowe. Śląsk jest najbardziej zurbanizowanym okręgiem w Polsce. Polecam fajna praca tymczasowa warszawa.

Na Wyżynie Śląskiej od wielu lat przemysł (tworzywa sztuczne do przemysłu) ciężki był główną osią napędową regionu. Bardzo duże znaczenie ma tutaj przemysł górniczy. Przykładowo Katowicki Holding Węglowy posiada cztery kopalnie a ponadto jedenaście kopalni składa się na Kompanię Węglową. To największa w Europie firma górnicza. Następną odnogą przemysłu, która jest niezwykle ważna jest przemysł hutniczy. Huty ulokowane są w Chorzowie, Świętochłowicach, Dąbrowie Górniczej i innych. W województwie tym ponadto ogromną rolę pełni przemysł energetyczny i chemiczny.

Nic więc dziwnego, że teren ten posiada stosunkowo niewysokie bezrobocie. Co ciekawe wpisując praca” pokazują się na rozmaitych serwisach ogłoszenia nie tylko techniczne. Pozytywny wpływ przemysłu można zauważyć w innych gałęziach i branżach. W miastach województwa śląskiego poszukuje się osób do rozmaitych zawodów, zarówno fryzjera jak i kierowcy. Całkiem dobrze działające zakłady sprawiają, że mimo kryzysu w wielu branżach, sytuacja tutaj jest całkiem niezła. Nie bez znaczenia są również inwestycje unijne, które w ostatnim okresie również poprawiły gospodarkę w województwie.