Przeszkolenie BHP to podstawa w pierwszych czasu pracy

Zatrudnianie nowego pracownika do firmy wiąże się z mnóstwem powinności dla jej właściciela. Kandydat, który posiada poszukiwane uprawnienia, pozytywnie przebrnął przez proces rekrutacyjny i dostał ofertę objęcia danej posady ma obowiązek poddać się kontroli lekarskiej.

Gaśnica w budynku

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Zależnie od typu wykonywanych czynności i niebezpieczeństw wynikających z pełnionej funkcji dobiera się lekarzy, których powinien odwiedzić nowy pracownik. Dla przykładu mężczyzna przed rozpoczęciem pracy na pozycji instalatora sieci i mechanizmów sanitarnych otrzyma skierowanie na inne badania co to są badania marketingowe niż kobieta oczekująca na objęcie posady asystentki. Kolejnym szczególnie ważnym elementem przygotowań najmłodszych stażem członków załogi jest kurs poświęcony bezpieczeństwu i higienie pracy.

Choć wartość szkolenia BHP jest wielka , gros osób w dalszym ciągu uznaje je za daremny, a na dodatek nudny obowiązek. Marginalizowanie szkoleń BHP wypływa z niezbyt dobrze przygotowanej strategii przekazywania wiedzy i niezłomnego mniemania o własnym zdrowym rozsądku. Szkolenia BHP zwykle mają miejsce pierwszego dnia pracy nowo zatrudnionej osoby i trwają dobrych parę godzin. Wobec braku innych możliwości instruktorzy z reguły stawiają na formę nieciekawego wystąpienia.

Kliknij tutaj – ta unikalna strona www wzbudzi Twoje zainteresowanie. Prezentowane na niej informacje dotyczą podobnej problematyki, co wpis, który w tej chwili widzisz.

Nic więc dziwnego w tym, że uczestnicy w takich kursach walczą ze zmęczeniem i odmierzają czas pozostały do jego końca. Tu więcej ofert: portal www.

rękawice

Źródło: flickr.com

Tymczasem problematyka omawiana w ciągu szkolenia BHP wymaga od słuchaczy pełnego skupienia, ponieważ ma ogromny wpływ na ich życie oraz stan zdrowia. Właściciele zakładów pracy powinny więc dla swych pracowników skrupulatnie wybierać organizatorów szkoleń BHP. Wrocław, Warszawa i inne wielkie miasta mogą poszczycić się bogatą ofertą usług tego typu.