
Najczęściej wykorzystywane są segregatory formatu A4. Większość dokumentów ma właśnie tego typu format, więc w takich segregatorach można zmieścić ich faktycznie znaczną ilość. Niemniej, są również inne wymiary, na przykład w formacie A3, A5, zdarzają się i nawet A6.
Na co zwrócić uwagę przy kupnie segregatora (czytaj w tym temacie na Najważniejsza jest grubość grzbietu, jest ona zależna od rodzaju i rozmiaru wykorzystanego mechanizmu, który służy do wpinania kartek. Na przykład, segregatory wyposażone w rozchylany ręcznie mechanizm ringowy odznaczają się grubością od kilkunastu do 90 milimetrów. Co do różnorodnych mechanizmów wpinania kartek, to jesteśmy w stanie wymienić, takie jak: dźwigowe z dociskaczem, ringowe a także dociskowe.

Jeśli mowa o dźwigowych z dociskaczem to na myśli mamy takie, co są dostosowane do rozstawu otworów w zwykłych wymiarach, przy pomocy dźwigni są rozchylane i zamykane, zaś wpięte kartki i dokumenty przytrzymuje dociskacz włożony na ringi. Ringowe są przeważnie rozchylane palcami, a kształt mają w stylu O lub D. Mechanizmy mogą być wyposażone w dwa lub cztery ringi. Dociskowe są dostosowane do tak zwanych segregatorów konferencyjnych, to oznacza, że kartki w nich umieszczane nie muszą być przedziurkowane.
Ciągle masz duże kłopoty z wyszukaniem ciekawej oferty? Nie przejmuj się – sprawdź te propozycje (https://studioartline.com.pl/reklama-zewnetrzna/), one z pewnością Cię nie zawiodą.
Można je porównać do folderów w komputerze, gdzie jesteśmy w stanie uporządkować wszystkie pliki. Skoro więc chcemy posiadać porządek w biurze, to bez tego typu pomocy, jak segregator się nie obejdzie. Miejmy to na uwadze, szczególnie wtedy, jak będziemy planować zakupy do biura. Przeoczenie segregatora może nam znacząco utrudnić pracę.