Rozliczenie się z Urzędem Skarbowym tak aby zdążyć w terminie

Każdy, kto posiada firmę będzie musiał uzupełnić deklarację podatkową. To istotne, żeby pamiętać o tym, żeby zdążyć na czas. Bo jeśli okaże się, że się spóźnimy, to będzie trzeba zapłacić karę, chociaż może nas uratować skrucha. Do składanego po terminie PIT-u powinniśmy dodać list z przeprosinami i powodem spóźnienia. Osoby, które mają firmę muszą uzupełnić pit 36.

podatki

Autor: Anka Albrecht
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście tu również należy być ostrożni, bo w pewnych sytuacjach powinniśmy uzupełnić inny PIT. Z tego powodu najlepiej dobrze zapoznać się z informacjami, jakie zostały zamieszczone na stronie www Urzędu Skarbowego albo przyjść do siedziby Skarbówki, gdzie podlegamy i o wszystko spytać. Można również iść do księgowego i się podowiadywać, co i jak. To ważne, by wypełnić właściwy druk, bo do każdego druku istnieje książeczka z wiadomością w jaki sposób wszystko pouzupełniać. Jeżeli weźmiemy zły PIT, to nic nam nie będzie pasowało i nie damy rady owego zeznania uzupełnić. Nie jest to coś bardzo trudnego, jedynie na początku prowadzenia działalności można mieć z tym kłopot, potem nie będzie żadnych kłopotów.

Wypełnianie zeznania podatkowego

Każdego roku musimy porozliczać się z Urzędem Skarbowym. Sporo osób jest zadowolonych, bo mogą dostać zwrot, ale wielu ludzi raczej nie pała radością, bo muszą płacić. Ale wszyscy powinniśmy nie zapominać jak ważne jest to, by uzupełnić i złożyć deklarację podatkową w odpowiednim terminie. Oczywiście, kiedy chodzi o pity 2016, to nie różnią się one od tych sprzed roku. Dlatego nie powinniśmy mieć problemu z uzupełnieniem zeznania. Choć jak wiadomo wielu ludzi korzysta z pomocy księgowych albo znajomych, którzy są bardziej biegli, jeżeli w grę wchodzą obliczenia.

By rozwijać się w tym dziale – kontynuuj czytanie (https://www.workservice.pl/praca/produkcja/polkowice/) następnych niebanalnych myśli w różnych artykułach. Kliknij w ten link i czytaj bez limitu.

Poza tym faktycznie powinniśmy pomyśleć o tym, by rozliczyć się przez Internet. Więcej w tym temacie: .

Ministerstwo Finansów stworzyło platformę, dzięki której możemy w każdym miejscu, w którym posiadamy dostęp do sieci, rozliczyć się. Jest to faktycznie bardzo duże uproszczenie. W szczególności, że po zalogowaniu się widzimy, że część rubryk mamy już uzupełnione. Tak, więc jeśli do teraz jeszcze nie było okazji wypełniać e-deklaracji, tylko za każdym razem stawialiśmy na standardowe metody, to faktycznie dobrze to zmienić.