Rozliczysz swój PIT samodzielnie? Jeżeli nie wiesz, jak konkretnie to uczynić, skorzystaj z pomocy profesjonalisty!

Sporo osób rozlicza swoje zeznania podatkowe samodzielnie. Już niedługo zbliży się czas, gdy trzeba będzie obliczać swoje zeznania podatkowe za rok 2016. Czy zdecydujesz się na wyliczenie PIT-a samodzielnie czy też raczej będziesz wolał korzystać z pomocy fachowca w tym zakresie? Jeżeli wiesz, czy przykładowo jest PIT 38 i jakie konkretnie ulgi Ci przysługują, wówczas na pewno możesz pokusić się o rozliczenia PIT-a samodzielnie.

pit 38

Autor: Southbank Centre
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli jednak nie za bardzo orientujesz się w różnego rodzaju zawiłościach podatkowych albo pracujesz na parę różnych umów jednocześnie i nie do końca wiesz, czy lepiej dla Ciebie rozliczyć się z małżonkiem czy samodzielnie, wówczas na pewno możesz skorzystać z pomocy specjalisty.
Rozliczenie PIT-a samodzielnie
Rozliczanie PIT-a samodzielnie to zdecydowanie nie lada wyzwanie, jeżeli jednak uda Ci się to zrobić, wówczas oczywiście będziesz z siebie bardzo dumny.

Kliknij tutaj i zobacz szczegóły, które też mówią o opisywanej kwestii. Przeczytasz tam dane, które niewątpliwie pogłębią Twoją wiedzę na ten temat.

W internecie obecnie znajduje się mnóstwo różnego rodzaju poradników z dokładnymi wskazówkami, w jaki konkretnie sposób rozliczyć swój PIT. Jeżeli będziesz kierować się tymi poradami przekazanymi przez fachowców, wówczas oczywiście bez większych kłopotów uda Ci się przesłać deklarację do urzędu skarbowego.

Czy wiesz, że więcej znajdziesz w tekście? To oczywiście zbliżona problematyka, zatem z pewnością także żywo Cię zainteresuje.

Dodatkowo Ministerstwo Finansów niedawno uruchomiło specjalny portal podatnika, na którym możesz znaleźć wszelkie niezbędne informacje na temat rozliczania PIT-a oraz odpowiedzi na często zadawane przez podatników pytania. Jeśli masz jakieś wątpliwości co do swojego PIT-a, z pewnością właśnie tam będziesz w stanie znaleźć odpowiedź na męczące Cię problemy. Jeśli się tak nie stanie, wówczas możesz zadzwonić do dyżurujących na specjalnej infolinii ludzi, którzy są w dziedzinie podatków fachowcami i na pewno odpowiedzą jasno na wszelkie Twoje pytania – .

portal podatnika

Autor: Kelly Sikkema
Źródło: http://www.flickr.com

Zlecenie PIT-a do rozliczenia specjaliście
Jeśli masz do rozliczenia mocniej skomplikowany PIT – bo przykładowo prowadzisz własną działalność gospodarczą albo pracujesz równocześnie na paru różnie skonstruowanych umowach, wówczas oczywiście o wiele lepszym pomysłem będzie zlecenie wykonania rozliczenia specjaliście. Oczywiście będziesz musiał mu trochę zapłacić, jednakże nie są to aż tak wielkie pieniądze aby trzeba było na tym konkretnie oszczędzać – zwłaszcza, iż jest to wydatek, który ponosisz jedynie raz w roku, co niewątpliwie nie jest bez znaczenia – warto to sprawdzić.

Jeżeli nawet kilkaset złotych miałoby być ceną za święty spokój oraz brak problemów z urzędem skarbowym, z pewnością trzeba taka cenę uiścić. Jeśli więc masz jakiekolwiek wątpliwości, jak konkretnie rozliczać swój PIT 38 czy też jakie konkretnie ulgi Ci przysługują w danym roku, wtedy bez wątpienia powinieneś zgłosić się do specjalisty, który ustali to za Ciebie.