Scrapbooking czy Decoupage – pełne tajemnic, ciekawe metody zdobienia

Dziś znanych jest dużo rozmaitych technik, jeżeli chodzi o wykonywanie ozdób oraz wzornictwa generalnie.Decoupage, dzięki swoim znacznym możliwościom i opcjom dopasowywania się w panującą modę, zyskał – jako technika zdobienia – rzeszę miłośniczek. Technika ta znana jest także pod nazwą technika serwetkowa. Już długi czas technika ta cieszy się na rynku ogromną popularnością, natomiast coraz więcej osób decyduje się na zaopatrzenie się w instruktaże oraz tworzenie pięknych, oryginalnych ozdób samodzielnie.

Różne techniki a popularny ostatnio scrapbooking

kartki okolicznościowe

Autor: Eric E Castro
Źródło: http://www.flickr.com

Analizując dzisiejsze szanse na stworzenie ozdoby uniwersalnej oraz wyjątkowej w swojej prostocie, fanki minimalizmu sięgają do rozmaitych źródeł. Bardzo cenioną ostatnio metodą jest scrapbooking, czyli sztuka ręcznego tworzenia i zdobienia albumów zdjęciowych czy też różnego rodzaju pamiątek rodzinnych.

Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, zobacz dodatkowe wiadomości na ten temat. Najlepiej sprawdź sam, znajdziesz tutaj podobne wiadomości.

Scrapbook oznacza po angielski album, który jest przez pasjonatów zdobiony. Dróg do oryginalności jest całe mnóstwo! Dużo z nich możemy odnaleść w internecie jak np prace scrapbooking w sklepie artillo.pl.

Decoupage to dekorowanie przyklejaniem

Sięgając po metodę zdobienia taką jak decoupage, której nazwa pochodzi z francuskiego i w tłumaczeniu znaczy wycinanie, wybieramy szczególnie ciekawą drogę do osiągnięcia zamierzonego celu. Sposób ten opiera się przede wszystkim na przytwierdzaniu na odpowiednio przygotowaną powierzchnię danego wzoru. Może być on zrobiony z papieru czy serwetki, po czym zostaje zwykle pokryty niedużą warstwą lakieru. Efekt doskonały!

Populane i rozchwytywane elementy ozdobne

Patrząc na dzisiaj spotykane trendy, scrapbookingwyraźnie się odróżnia. Dzięki zaawansowanym metodom, jakie daje ta technika, możliwe jest w szczególności zdobienierozmaitych stron albumów ze zdjęciami, dzięki czemu zrobią one wrażenie na wszystkich. Zdobienie jednak nie może w dużym stopniu przytłoczyć swą estetyką połączoną z oryginalnością samych fotografii, gdyż to one powinny zapierać dech w piersiach jako pierwsze!