Spóźniony lot, istnieją odszkodowania lotnicze

W naszym kraju przyzwyczailiśmy się do tego, że pociąg może się spóźnić i bywa, że nawet 2 albo 3 godziny i jakoś niewiele osób kwapi się do tego, by PKP dało pasażerom jakiekolwiek odszkodowanie. Jednak, gdy mowa o opóźnionym locie, to bardzo wiele osób domaga się odszkodowań.

Pasażerowie oczekują czegoś w zamian za swój stracony czas. Każdy opóźniony lot to straty przeliczane na bardzo duże pieniądze. Tak, więc przewoźnicy starają się, by każdy element dobrze funkcjonował i nie zdarzały się opóźnienia. Jeżeli opóźnienie nie wiąże się z tym, że przewoźnik coś zawalił, a powodem opóźnień są warunki pogodowe, to nie uda nam się otrzymać odszkodowania, za spóźnienie lotu. Bo jak wiemy, że najistotniejsze jest bezpieczeństwo pasażerów jak też bezpieczeństwo załogi. Nikt nie będzie ryzykował życia, bo by lot mógł się odbyć muszą być określone warunki pogodowe. Tak, więc gdy lot opóźnia się lub jest odwołany i przełożony na inną datę, to słyszymy informacje związane z przyczyną zaistniałej sytuacji –Odszkodowanie za lot

Samolot

Autor: Angelo DeSantis
Źródło: http://www.flickr.com

Istnieją pasażerowie, którzy nie mają pojęcia o wielu rzeczach i to nieważne czy mowa o pasażerze z pociągu czy mowa o pasażerach z samolotu. Jednak nim zaczniemy podróż warto, chociaż odrobinę zapoznać się z istniejącymi normami w konkretnym środku komunikacji. Gdy weźmiemy pod uwagę samolot, to musimy brać pod uwagę, że na lotnisku musimy pojawić się z pewnym wyprzedzeniem inaczej można mieć kłopot z dostaniem się do samolotu (wejdź tutaj). Bywa, że lot przekładany jest ze względu na warunki pogodowe i w takiej sytuacji bywa, że musimy czekać kilka godzin na lotnisku, a bywa, że trzeba pojawić się na lotnisku kolejnego dnia.

W tego typu sytuacji odszkodowanie lotnicze nie będą wypłacone, bo przewoźnik nie może wpłynąć na pogodę. Jednak, jeżeli to z winy przewoźnika lot jest przekładany, to niedoszli pasażerowie muszą otrzymać po określonym czasie, oczekiwania na lotnisku, coś do picia i jedzenia, a zdarza się, że i muszą być im zapewnione miejsca w hotelu do snu.

Ale, gdy w związku z opóźnieniem lotniczym tracimy jakiś ważny kontrakt, wtedy często zgłaszamy się o odszkodowanie lotnicze, bo posiadamy prawo starać się o tego rodzaju świadczenie.

Czy w kontekście prezentowanej tematyki masz więcej pytań? Jeśli tak, kliknij ten odnośnik – to nie może za nic umknąć Twojej uwadze.

Wszystko musi być rozpatrzone i w zależności od decyzji dostajemy pieniądze albo zdarza się, że bilety na loty konkretną linią na jakiejś trasie.