Szukanie biura księgowego. jakimi kryteriami kierować się przy wyborze?

Każdy przedsiębiorca w naszym kraju zobowiązany jest do odnotowywania operacji gospodarczych. Mniejsze firmy posługują się ogólnie mówiąc księgowość uproszczoną. W zależności od dochodów firmy, jest to karta podatkowa, ryczałt ewidencjonowany i książka przychodów i rozchodów. Duże przedsiębiorstwa, których roczny obrót przekracza 1,2 mln euro zmuszone są do stosowania pełnej księgowości. Uproszczona księgowość jest łatwa i nie wymaga szczególnych umiejętności, dlatego sporo właścicieli jednoosobowych firm prowadzi ewidencję księgową na własną rękę.

biuro rachunkowe

Autor: kate hiscock
Źródło: http://www.flickr.com
Pomimo Tego jest to dodatkowe utrudnienie, a co oczywiste, nawet niewielki przedsiębiorca jest człowiekiem bardzo zajętym. Dlatego bez względu na metodę ewidencji należy rozważyć powierzenie poprowadzenia rejestru księgowego fachowcom. Na rynku działa całą masę biur księgowych, ale jak zdecydować się na to właściwe? Bez wątpienia warto kierować się odległością dzielącą dane biuro od siedziby naszej firmy, dlatego,że częstokrotnie będziemy musieli je odwiedzać, na przykład dostarczając dokumenty.

Powiedzmy, że nasza firma funkcjonuje w sercu Wrocławia, wtedy najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie biuro księgowe (www.ksiegowi-doradcy.pl/) w centrum Wrocławia. Niewielka odległość upraszcza nam współpracę i usprawnia różne sprawy, bo niestety jeśli chodzi o księgowość nie wszystko da się załatwić przez telefon, bądź on-line. Dystans nie jest najważniejszym kryterium, ale zapewne wyjściowym. Tym sposobem zawężamy krąg poszukiwań pasującego do naszych kryteriów biura księgowego. Warto wklepać w Google hasło „biuro księgowe (zobacz ocr darmowy) w centrum Wrocławia, następnie po uzyskaniu wyników, zapoznać się z recenzjami internautów (np. AsPres).

Można również zasięgnąć opinii u zaufanych przedsiębiorców, którzy aktualnie korzystają z usług konkretnego biura. Wyszukanie znającej się na rzeczy księgowej to nie lada wyczyn, ale dzięki oddelegowaniu zobowiązań księgowych fachowcom możemy bardzo wiele zyskać. Dobra księgowa, nie tylko poprowadzi firmową ewidencję księgową, ale również poradzi, gdzie możemy przyoszczędzić grosza i zwiększyć zyski. Z pewnością zaoszczędzimy również dużo wolnego czasu.