Szukasz sposobu na odpowiedni przypływ gotówki? Zmień zawód oraz stań się agentem ubezpieczeniowym

Pewne osoby źle się czują, pracując dla kogoś oraz wykonując polecenia. Wolą samodzielnie zarządzać swoimi obowiązkami oraz godzinami pracy. Podobne osoby niejednokrotnie decydują się na uruchomienie własnej działalności gospodarczej albo zakładu, pomyślną opcją dla nich może być też praca w charakterze agenta. Wówczas samodzielnie będą decydowali, jak pracują i jaką pensję dla siebie wypracują.

ubezpieczenie

Autor: flickr.com
Źródło: flickr.com
Polacy pragną się ubezpieczać

Różnorakie wypadki losowe stawiają ludzi w obliczu wyzwań i trudnych przeżyć. Nasi rodacy chcą zabezpieczać się na taką okazję i często planują zakupić ubezpieczenie oraz różnorodne polisy. Zainteresowanie tą kwestią jest tak duże, że wielkim powodzeniem wśród osób szukających pracy cieszy się profesja pośrednika ubezpieczeniowego.

Zajmują Cię przeróżnego typu fachowe artykuły? Zatem kliknij tutaj angielski test poziomujący i czytaj nasze kolejne newsy na ten temat. Mamy nadzieję na Twoją opinię.

Pośrednik ubezpieczeniowy zajmuje się jak już nazwa wskazuje: pośrednictwem między towarzystwem ubezpieczeń a klientem. Prezentuje propozycję, udziela informacji, zawiera umowę, jak również obsługuje kontrahenta podczas składania dokumentacji o wypłatę świadczenia. Jego wynagrodzenie zależne bywa od osiągniętych efektów – FMG International Spółka Akcyjna.

Powinieneś skończyć dobry kurs

Osoby, które decydują się podążać tą drogą kariery, muszą ukończyć stosowny kurs agenta ubezpieczeniowego wieńczony pomyślnie zdanym egzaminem. Informacji na temat takich szkoleń można poszukiwać w internecie lub udać się bezpośrednio do jednostki, z którą pragnie się nawiązać współpracę. Po zdaniu egzaminu pracownik podpisuje umowę agencyjną z jednostką ubezpieczeniową, z którą rozpoczyna współpracę. Powinno się pamiętać również o tym, że taka forma zatrudnienia wymaga zarejestrowania własnej działalności gospodarczej.

umowa

Autor: Victor
Źródło: http://www.flickr.com
Można poświęcić się temu całkowicie albo tylko dorabiać

Wiele przedsiębiorstw ubezpieczeniowych umożliwia swoim agentom podjęcie posady od dorywczej pracy. Wtedy to od pracownika zależy, ile godzin chce poświęcić na zdobywanie nowych klientów. Można pracować na etacie, a sprawami związanymi z ubezpieczeniowymi zajmować się już po zakończeniu obowiązków. Dzięki temu kariera agenta ubezpieczeniowego będzie metodą na dodatkowy zastrzyk gotówki lub po prostu można niespiesznie wdrażać się w świeże obowiązki, bez pośpiechu, presji oraz stresu, że straci się podstawowe źródło pieniędzy, a posada pośrednika nie przyniesie satysfakcjonujących dochodów – idź tutaj.