Trójwymiarowa rewolucja – kluczowe atuty skanowania oraz druku 3D

Drukarki oraz skanery 3D są początkiem rewolucji, która dała sposobność zmaterializowania dowolnego kształtu zaprojektowanego uprzednio na komputerze bądź stworzenie trójwymiarowego obiektu w oparciu o zeskanowany element. Nad technologią pracowano już w latach osiemdziesiątych, później zaczęto ją wykorzystywać w wojsku i branży projektowej, z kolei wkrótce może zastąpić zwyczajną drukarkę w każdym domu. Jakie plusy odróżnia wydruk i skanowanie 3D?

Zacznijmy od pierwszego rozwiązania, a więc wydruku 3D. Po pierwsze, pozwala on na nowe możliwości, również zwyczajnym użytkownikom, jacy mogą w zaciszu swojego domu tworzyć najbardziej skomplikowane w swojej formie przedmioty. Po drugie wydruk 3D może oferować drukowanie z precyzją do 0,014 mm, a wszystko zależy od użytej technologii, dzięki której drukowany obiekt tworzony jest warstwa po warstwie z odpowiednich tworzyw. Bezdyskusyjną zaletą jest możliwość jego wykorzystania w medycynie. Nowe implanty zębów, spersonalizowane plomby, kości, zrekonstruowanie twarzy – to już nie fantastyka, ale prawdziwe życie. Nie można także zapomnieć o lekkim ażurowym gipsie wyprodukowanym tą metodą, który jest nie tylko lżejszy niż tradycyjny, ale i bardziej skuteczny w swoim działaniu. Przykładów jest dużo, należy ciągle dążyć na przód, albowiem dobro pacjenta bezustannie musi stać na pierwszym miejscu.

Poza tym tego rodzaju wydruk ma spore zastosowanie w tworzeniu prototypów. Firma, zanim wypuści określony produkt na rynek, może wykonać próbne obiekty, sprawdzić czy wszystko działa jak należy, by wybrać ten najlepszy.

Jeśli musisz szybko znaleźć zbliżone artykuły odnoszące się do omawianego zagadnienia, zobacz dodatkowe info (http://eswieczka.pl/swiece-do-chrztu-dekoracje-na-chrzest/) na innej tego rodzaju witrynie.

Jeżeli z kolei chodzi o skanowanie 3D, ma ono tak samo szerokie zastosowanie w przemyśle medycznym, motoryzacyjnym, lotniczym oraz wielu innych. Pozwala na przeniesienie kształtu trójwymiarowego przedmiotu do komputera i stworzenie jego wersji cyfrowej, co – nie da się zaprzeczyć – znacznie przyspiesza proces projektowania. Nawet najbardziej skomplikowane formy nie przyczynią się do żadnego problemu, ponieważ obiekt skanowany jest z największą precyzją.

Warto jest podążać za duchem czasu oraz używać nowych technologii, szczególnie, jeżeli mają służyć większemu dobru. Najważniejszy jest rozwój oraz dopracowywanie technologii, aby każdy w razie takiej potrzeby miał okazję skorzystać z jego możliwości.