Udzielanie pomocy – jak można to zrobić? w firmie

Kiedy dochodzi do poważnego zdarzenia, niesamowicie istotne są pierwsze minuty. Udzielenie pomocy w tym czasie może uratować komuś życie lub zapobiec groźnym powikłaniom. Niezwłoczna i zdecydowana reakcja jest bardzo istotna. Zwracając uwagę na to należy bezzwłocznie wezwać pogotowie ratunkowe.

Nasze zakłady pracy nie są pozbawione niebezpieczeństw. Zwłaszcza jeśli pracujemy w wielkiej korporacji, gdzie codziennie mijamy tłum pracujących ludzi. Patrząc na statystyki najczęściej do wypadków dochodzi na korytarzu lub schodach oraz w pomieszczeniach socjalnych, gdzie mamy kontakt z urządzeniami elektrycznymi. Tam najczęściej dochodzi do poparzeń gorącymi napojami. W czasie przerwy porusza się w tym pokoju mnóstwo pracowników i łatwo na siebie wpaść. Zawsze powinno się pamiętać o przestrzeganiu przepisów bhp (na ten temat więcej na ). Taka sama historia dzieje się na schodach, kiedy wychodzimy do sklepu lub na papierosa. Wtedy właśnie bardzo często dochodzi do wypadków, które mogą być niebezpieczne. Dlatego deska ortopedyczna w biurach to standard. Jest to specjalny rodzaj noszy, który pomaga stabilizować poszkodowanego i przenosić go w bezpieczne miejsce. Jest ona wyposażona w specjalistyczne pasy zabezpieczające oraz stabilizację głowy, który ma na celu chronić szyję.

Dobrze jest też w każdej sytuacji posiadać w apteczce ciśnieniomierz nadgarstkowy. Jesteśmy świadomi, że praca to najczęstsza przyczyna stresu. Jesteśmy osłabieni, nie dosypiamy i pijemy zdecydowanie za dużo kawy.

szkolenia

Autor: KSAF AGH Krakowska Studencka Agencja Fotograficzna AGH
Źródło: http://www.flickr.com

Do tego wykonujemy czynności pod nieustającą presją. To wszystko potrafi doprowadzać do zemdleń, czy nawet stanów przedzawałowych. Kiedy powiadamiamy pogotowie, dobrze jest już przez telefon podawać dyspozytorom dane na temat ciśnienia osoby która uległa wypadkowi. To urządzenie jest niesamowicie proste w obsługiwaniu. Wystarczy tylko nałożyć je na nadgarstek, wyczekać moment i przeczytać wartość. Każda pierwsza pomoc przedmedyczna jest niezmiernie ważna. Nasze działania mogą uratować osobie która uległa wypadkowi zdrowie. Z tego powodu nie obawiajmy się udzielać pomocy. Pamiętajmy również, że w jej obręb wchodzi też zawiadamianie pogotowia.

Jeśli chcesz poznać większą ilość informacji na tego typu temat, to wejdź na ten link – jest tu bardzo świeża wiadomość (https://www.eccotravel.eu/egzotyczne-wyprawy/indie/pocztowka-z-bollywood-goa/) w kontekście opisywanej tematyki.

Każda firma musi przeszkalać w tym zakresie swoich pracowników. Jest to bez wątpienia potrzebna wiedza, tak samo jak szkolenia z bhp, która potrafi się przydać w codziennych sytuacjach.