Urodzenie potomka to piękny dzień i początek dosyć długiego urlopu wychowawczego

Jakiś czas temu obywatelki tego kraju wywalczyły sobie, aby ich urlop wychowawczy trwał okrągły rok.
Niejedna matka powie, że pierwszy rok brzdąca jest najważniejszy.

pożyczka

Autor: Mark Hodson Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to czas, gdy niemowlak najbardziej potrzebuje jej ciepła oraz obecności. I nie chodzi tylko o karmienie czy pilnowanie, ale o tworzenie się pięknej więzi, która może mieć wpływ na całym jego życiu. W chwili rozpoczęcia urlopu każda świeżo upieczona mama rozmyśla już tylko o swym skarbie, ale popatrzymy na to, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym. Składają się na nie rzecz jasna składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) oraz zdrowotne (9%). Ważne wydaje się być to, żeby być świadomą tego, że na wysokość pieniędzy, które otrzymamy od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na urlopie wychowawczym, wielki wpływ ma to, ile zarabiałyśmy w czasie 12 miesięcy, które poprzedzały narodziny naszego smyka. Wysokość podstawy nie może przekraczać 60% sumy tamtych wynagrodzeń, ale nie powinna być także niższa niż 75% kwoty najmniejszego wynagrodzenia w Polsce, które wynosi obecnie 2250 zł. Więc w najgorszym przypadku dostaniemy 1687,50 zł. Nie są to bardzo duże kwoty, ale mało kto teraz zarabia najniższą krajową.

Zaintrygowały Cię treści stworzone w naszym poście? Odczuwasz jednakże niedosyt? Zatem namawiamy do następnej strony – naciśnij tu podział majątku wspólnego wrocław i przeloguj się tam.

Oprócz tego niektórym przysługuje jeszcze dodatkowe 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.

Jeżeli dołączyć tę kwotę do wypłaty męża, to okaże się, że jesteśmy w stanie bez kłopotu poradzić sobie z wydatkami życia codziennego. Dzisiaj możemy również ubiegać się o dodatkowe środki z różnych państwowych pakietów.