W dzisiejszych czasach prawie każda młoda rodzina chce zaciągnąć kredyt, aby być w stanie nabyć swoje wymarzone mieszkanie

Dziś na rynku nieruchomości możemy zauważyć spory ruch. Buduje się sporo nowych osiedli. Jednak jeśli młodzi pragną kupić mieszkanie, to są zmuszeni wziąć pożyczkę.

recepcja

Autor: Ghelamco
Źródło: Ghelamco
W Polsce mieszkania są niestety bardzo drogie. Wiąże się to z koniecznością zaciągnięcia pożyczki na długi okres, ponieważ stosunkowo rzadko młodzi mają aż tyle pieniędzy, by nabyć nieruchomość za gotówkę. Bank jednak potrzebuje dziś dość znacznego wkładu własnego. Znaczy to, że małżonkowie i tak zmuszeni są już na starcie posiadać sporo gotówki. Sporo małżeństw martwi się, jak uzbierać wymaganą kwotę, gdy dopiero co zaczęli dorosłe życie i są na tak zwanym dorobku. Wtedy wkracza zazwyczaj rodzina. Rodzice oraz dziadkowie młodych starają się wspólnie pomóc im w uzbieraniu potrzebnej gotówki. Bank życzliwiej patrzy również na wnioski tych osób, które mają pracę na etacie. Wobec tego ważne jest, aby znaleźć dobrą pracę i nie pracować nazbyt długo na umowie o dzieło, która potocznie nazywana bywa także śmieciówką. Jeśli dumamy o kupnie nieruchomości, to trzeba wybrać się do banku i spotkać się z pracownikiem (zobacz słabe strony pracownika) od kredytów hipotecznych. Profesjonalny pracownik na pewno wytłumaczy nam wszelkie niuanse związane z zaciąganiem kredytu (zobacz kredyt obrotowy dla firm) na wiele lat. Podpowie także jak dostać najkorzystniejsze dla nas warunki.

Bank chce na nas zarobić – to fakt. Ale nie ma ochoty nas dobić ogromnymi ratami, gdyż chce mieć pewność, że zwrócimy pożyczone pieniądze. Dlatego warto negocjować.