W jaki sposób i gdzie należałoby zabezpieczyć finansowo siebie lecz także swoich bliskich?

Zakładając rodzinę powinniśmy pamiętać o wielu ważnych kwestiach takich jak odpowiednie wyposażenie, mieszkania, środki czystości itp. Jesteśmy zmuszeni również brać pod uwagę bezpieczeństwo majątkowe nasze oraz naszej rodzinny, jest to bowiem podstawa do tego aby móc spokojnie żyć przez kilkadziesiąt lat, chociażby na emeryturze. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy specjalistycznych doradców finansowych z sporym doświadczeniem.

Mogą oni przygotować wieloletni plan finansowy który niezależnie od wysokości naszych zarobków może pozwolić zaoszczędzić dość znaczącą sumę pieniędzy a także zabezpieczyć nas oraz nasz majątek.

Ważnym aspektem są w tym wypadku ubezpieczenia, jest to po prostu podstawa – . Chodzi tu przede wszystkim o zabezpieczenie własnego majątku to znaczy mieszkania, domu, samochodu, rzeczy osobistych a także nas

ubezpieczenie na dom

Autor: Montgomery County Planning Commission
Źródło: http://www.flickr.com

samych przed utratą życia czy też nawet zdrowia. Spotkać na rynku sporo towarzystw ubezpieczeniowych chociażby takich jak Compensa, Generali, Ergo Hestia, odpowiednio przygotowany doradca finansowy po skutecznie przeprowadzonej analizie wybierze dla nas to co najlepsze.

Głowa rodziny a konkretnie osoba, która wnosi najmocniejszy wkład finansowy do budżetu gospodarstwa domowego dobrze aby posiadała dokładnie takie ubezpieczenie na życie, a w przypadku przykrego zdarzenia losowego na przykład śmierci takiej osoby, jego żona a dodatkowo dzieci nie mogą być bez środków do życia, stąd potrzeba ubezpieczeń. W kwestii emerytury możemy zwrócić uwagę na fundusze emerytalne, które nierzadko są programem hybrydowym to znaczy łączą w sobie polisę ubezpieczeniową a także fundusz, systematyczne składki po wielu latach przynoszą wielotysięczny zysk. Wartowałoby pójść do placówki towarzystwa ubezpieczeniowego i zapytać o takową możliwość, dobrze posłużyć się wyszukiwarką internetową wpisując „Ergo Hestia Wrocław”,z łatwością odnajdziemy adres siedziby. Statystki wskazują że całkiem nienaganną opinią cieszy się oddział Ergo Hestia Wrocław ze względu na profesjonalizm doradców.

Lecz jeśli sami nie chcemy poszukiwać towarzystw oraz odpowiedniej oferty dobrze poprosić o pomoc niezależnego doradcę finansowego, w dużych ośrodkach miejskich jest ich dość dużo, kilka swoich biur posiada np.: firma OVB, mają oni bowiem w swojej ofercie produkty wielu towarzystw a dodatkowo banków.

Pamiętając o zabezpieczeniu siebie oraz swoich bliskich, warto zwrócić uwagę na ubezpieczenia majątkowe oraz osobowe. Podstawą jest ponadto emerytura i co wcześniej wspomniano w tym przypadku warto pomyśleć o funduszu inwestycyjnym połączonym z polisą, jest to bardzo dobre rozwiązanie gdyż może w nim mieć dwa produkty w jednym.