W jaki sposób można pożyczyć środki pieniężne na różnego rodzaju potrzeby, jakie wady i zalety mają poszczególne rodzaje pożyczek.

W życiu niejednej osoby może się pojawić sytuacja, że będą one potrzebować jakiś dodatkowych środków. I jeśli taka potrzeba się pojawi, to jakimś sposobem trzeba będzie te pieniądze zdobyć, na szczęście obecnie będzie na to kilka możliwości. W przypadku pożyczania większych kwot najlepszą i najtańszą opcją będzie współpraca z jakimś bankiem. Można wtedy będzie pomyśleć o pożyczce gotówkowej, bez żadnego zabezpieczenia, albo o pożyczce pod hipotekę.

pieniądze

Autor: Jan Fidler
Źródło: http://www.flickr.com
Wprawdzie w tej drugiej opcji będzie dużo więcej formalności do wykonania, ponieważ trzeba będzie przeprowadzać wycenę nieruchomości i wpisać wszystko do księgi wieczystej, lecz jest to dużo tańsza opcja.

Typowy kredyt pod zastaw mieszkania będzie miał znacznie mniejsze oprocentowanie, co bezpośrednio wpływa na wysokość comiesięcznych rat, a poza tym można będzie otrzymać dużo wyższą kwotę. Jeśli jednak ktoś potrzebuje pożyczyć parę tysięcy, to w takim przypadku nie na sensu bawienie się w hipoteki, dużo szybszy i praktyczniejszy będzie zwykły kredyt.

zastaw mieszkania

Autor: nickname
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele osób nie ma jednak możliwości na to, aby dostać bankową pożyczkę, czy to z powodu złej historii kredytowej, czy niewystarczających zarobów. Osoby takie przeważnie się stają klientami firm które udzielają coraz popularniejsze błyskawiczne pożyczki, lombardów czy szukają jakiegoś innego sposobu na to, żeby w jakiś sposób zdobyć środki finansowe.

Zainteresowanie pożyczkami przede wszystkim wynika z faktu, że można je otrzymać szybko i bez zbędnych formalności. Nie ma konieczności chwalenia się swoimi dochodami czy historią kredytową, wystarczy dostarczenie dowodu osobistego i złożenie wniosku, a po kilku godzinach dostanie się pieniądze. Jeszcze łatwiej jest w lombardach, w nich starczy jedynie pojawić się z jakąś wartościową rzeczą, żeby dostać gotówkę do ręki.

Coraz większą popularność zaczynają także w ostatnim czasie zyskiwać pożyczki (pożyczka online bez bik Business Funds) prywatne. Ich idea polega na tym, że pieniądze pożyczane są od osób indywidualnych, a należy je oddać w ustalonym terminie i uzgodnionymi odsetkami.