W jaki sposób można pożyczyć środki pieniężne na różnego rodzaju potrzeby, jakie wady i zalety mają poszczególne rodzaje pożyczek.

W życiu niejednej osoby może się pojawić sytuacja, że będą one potrzebować jakiś dodatkowych środków. I jeśli taka potrzeba się pojawi, to jakimś sposobem trzeba będzie te pieniądze zdobyć, na szczęście obecnie będzie na to kilka możliwości. W przypadku pożyczania większych kwot najlepszą i najtańszą opcją będzie współpraca z jakimś bankiem. Można wtedy będzie pomyśleć o pożyczce gotówkowej, bez żadnego zabezpieczenia, albo o pożyczce pod hipotekę.

pieniądze

Autor: Jan Fidler
Źródło: http://www.flickr.com
Wprawdzie w tej drugiej opcji będzie dużo więcej formalności do wykonania, ponieważ trzeba będzie przeprowadzać wycenę nieruchomości i wpisać wszystko do księgi wieczystej, lecz jest to dużo tańsza opcja.

Typowy kredyt kredyt mieszkaniowy kraków pod zastaw mieszkania będzie miał znacznie mniejsze oprocentowanie, co bezpośrednio wpływa na wysokość comiesięcznych rat, a poza tym można będzie otrzymać dużo wyższą kwotę. Jeśli jednak ktoś potrzebuje pożyczyć parę tysięcy, to w takim przypadku nie na sensu bawienie się w hipoteki, dużo szybszy i praktyczniejszy będzie zwykły kredyt.

zastaw mieszkania

Autor: nickname
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele osób nie ma jednak możliwości na to, aby dostać bankową pożyczkę, czy to z powodu złej historii kredytowej, czy niewystarczających zarobów. Osoby takie przeważnie się stają klientami firm które udzielają coraz popularniejsze błyskawiczne pożyczki, lombardów czy szukają jakiegoś innego sposobu na to, żeby w jakiś sposób zdobyć środki finansowe.

Zainteresowanie pożyczkami przede wszystkim wynika z faktu, że można je otrzymać szybko i bez zbędnych formalności. Nie ma konieczności chwalenia się swoimi dochodami czy historią kredytową, wystarczy dostarczenie dowodu osobistego i złożenie wniosku, a po kilku godzinach dostanie się pieniądze. Jeszcze łatwiej jest w lombardach, w nich starczy jedynie pojawić się z jakąś wartościową rzeczą, żeby dostać gotówkę do ręki.

Coraz większą popularność zaczynają także w ostatnim czasie zyskiwać pożyczki prywatne. Ich idea polega na tym, że pieniądze pożyczane są od osób indywidualnych, a należy je oddać w ustalonym terminie i uzgodnionymi odsetkami.