W jaki sposób pomagać? Czy ofiarowanie pieniędzy fundacjom to jedyna opcja? Co warto dać od siebie?

Pomaganie jest dziś łatwiejsze niż nam się wydaje. Warto wiedzieć, jak wyglądają w tej kwestii możliwości i korzystać nich choćby od czasu do czasu. Warto pamiętać o osobach potrzebujących, ponieważ nigdy nie wiemy, czy sami kiedyś nie będziemy potrzebować wsparcia.

selfie - firma

Autor: Ministerio de Relaciones Exteriores
Źródło: http://www.flickr.com

W Polsce mamy wiele fundacji. Wspierają osoby w bardzo wielu sytuacjach. Część takich ośrodków pomaga dzieciakom, jak Fundacja Dzieciom- fundacja dzieciom. Inne z kolei, osobom żyjącym w ubóstwie. Jeszcze inne pomagają chorującym na przykład na raka. Tak naprawdę sporo jest takich miejsc, jakie możemy wesprzeć. Każda z takich fundacji posiada konta, na które można przelewać fundusze. Często można przelewać pieniądze konkretnej osobie będącej pod opieką takiej fundacji. To niekoniecznie muszą być zaraz wielkie kwoty. Pomóc może nawet drobna suma co jakiś czas. Tak naprawdę z takich drobnych sum od sporej ilości osób mogą wyjść całkiem spore pieniądze po pewnym czasie.

firma - malowidło

Autor: Cancillería del Ecuador
Źródło: http://www.flickr.com

Warto także pamiętać o takiej pomocy każdego roku rozliczając deklarację podatkową. Warto podarować 1 procent podatku konkretnej organizacji pożytku publicznego.odwiedź nas (więcej informacji)W ten sposób pewna część naszego podatku trafia do osób, jakie tego bardzo potrzebują. To od nas zależy komu pomoże ten 1 procent podatku- użyteczna treść.

Jeżeli nie mamy gotówki na wsparcie finansowe, to równie dobrze możemy pomóc fizycznie.

Sporo ośrodków czy właśnie wspomnianych fundacji potrzebuje osób do pomocy, którzy wesprą własną pracą działalność fundacji. To także ogromna i nieoceniona pomoc. Więc jak widzimy zawsze można jakąś pomoc ze swojej strony podarować.