W jaki sposób przygotować własną córkę do komunii świętej?

Sezon na komunie święte już niedługo, a więc czymś naprawdę ważnym jest to by przygotować swoją córeczkę, zapewne 9-latkę, do tej jakże ważnej uroczystości. Wiadoma sytuacja: komunia jest niejako o wiele bardziej komercyjna, niż niegdyś. Czyli to znaczy, że choć dzieci nadal dbają o sferę duchową, no ich rodzice także, to jednak ciężko nie rzec, iż nierzadko prezenty są trochę nawet ważniejsze, aniżeli realia. No cóż, może zagadnienia duchowe zostawmy duchownym oraz katechetom, a w istocie poruszmy zagadnienia tak jakby materialne. Jednak czy to coś tak mocno złego?

Zwracajmy uwagę, iż na szczęście można jakoś połączyć odpowiednio sprawy religijne z materialistycznymi. No spokojnie: właśnie takie są czasy. Jeśli przyszło nam funkcjonować w wielce nowatorskich realiach, to jednak trudno się dziwić, że nasza córuchna nie chce dostać bardzo wielu fajnych prezentów i elegancko wyglądać…

kościół

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

No właśnie: należy poruszyć wielce istotną kwestię, a konkretnie: co robić, jeśli chcielibyśmy najzwyczajniej sprawić, że właśnie nasza córeczka będzie niesamowicie pięknie wyglądała? Niesamowicie istotną kwestią jest to, aby nigdy nie szczędzić pieniędzy na sukienkę. Powinniśmy pamiętać, iż w żadnym przypadku nasza dziewczynka nie powinna miewać jakichkolwiek kompleksów związanych z własną suknią. Zwracajmy uwagę, że wyłącznie gustowne suknie do komunii są jakby nie patrzeć niezwykłe, no na wagę złota. W bardzo wielu parafiach nie ma sukienek, a tylko alby, ponieważ nieco mniej zamożne dziewczynki miały kłopoty dot. tego, że ich suknia nie wygląda jak ubrania córek adwokatów, biznesmenów, itp.

Pamiętajmy, iż jeśli w naszej parafii w dalszym ciągu są właśnie sukienki, przydałoby się trochę wykosztować, lecz przynajmniej nie dopuszczać do tego, aby nasza córka miewała powody do płaczu. No wiadomo – pierwsza komunia wydarza się tylko raz w trwania swojego życia, a więc czymś mocno znaczącym jest to, aby zadbać o własną córkę.

Nie jesteś pewien odnośnie tamtego tematu? Najlepiej sprawdź szczegóły przygotowanie do badania pet opublikowane właśnie tu. Wszystko było dogłębnie wyjaśnione.

I nawet jeśli to zbytnio próżne zachowanie.