W jaki sposób samodzielnie wykonać zagłówek do łóżka? Sprawdź wartościowe porady

Aranżacja pomieszczeń może nam się znudzić – nie tylko salonu, lecz również sypialni. To tutaj bowiem każdego wieczoru idziemy spać, wstajemy i znowu szykujemy się do pracy czy szkoły, zatem szybko przywykamy do jej wyglądu i z upływem czasu może przestać się nam podobać. Niekiedy nie potrzeba dużo, by ożywić wnętrze, wystarczy np. założyć zagłówki do łóżka, a pomieszczenie będzie wyglądać zupełnie inaczej. W jaki sposób samemu zrobić niniejszy zagłówek, aby spełniał swoje zadanie oraz interesująco wyglądał?

tapicerowany zagłówek łózka

Autor: http://www.homespothq.com
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim musisz kupić wszystkie pożądane elementy. Zaliczają się do nich rama z drewna, którą wykonasz z solidnych desek, wiertło, gąbka tapicerska, mocny klej oraz materiał, którego zamierzamy użyć. Przyda się także zszywacz do materiałów, najlepiej stolarski, który znakomicie przytwierdzi tkaninę do drewnianej ramy.

Jeżeli ten wpis Cię zaciekawił, to też ta optymalna strona okaże się dla Ciebie nie mniej wciągająca zatem kliknij na nią.

By była właściwej wielkości, trzeba skrupulatnie wymierzyć łóżko. Wykonaną ramę wykleja się gąbką, która musi perfekcyjnie do niej przylegać – warto jest zadbać o szczegóły, tylko wtedy zagłówek będzie wyglądać faktycznie ładnie, niczym ze specjalistycznego sklepu z tego typu asortymentem http://wezglowia.pl/produkty/pufy.html.

W kolejnym kroku powlekamy gąbkę zakupionym uprzednio materiałem. Najlepiej jest go rozłożyć na czystej podłodze, a na nim umieścić ramę wraz z gąbką – wtedy odpowiednie nałożenie tkaniny nie przysporzy żadnego problemu. Materiał należy solidnie przybić, aby nic się nie fałdowało, w przeciwnym razie będzie wyglądać nieestetycznie. Można także zastosować klej, jeżeli uznamy, iż nie możemy sobie bez niego poradzić. Później już jedynie przytwierdzamy wykonany zagłówek do ściany, najlepiej za pomocą specjalnej szyny mocującej, jaka jest do tego najłatwiejszym sposobem. Gdy to zrobimy, zostaje nam już tylko podziwiać efekty wykonanej pracy.

Jeśli postawisz na tapicerowane zagłówki, możesz też przemyśleć ławeczki tapicerowane. Idealnie wyglądają ustawione przed łóżkiem. Można na nich położyć np. książki lub koc, którym przykrywamy pościel. W razie, gdy wyposażone są w skrzynie, można do nich schować poduszki i kołdrę, aby nie przeszkadzały w ciągu dnia. Takie ławeczki, jeśli tylko są fachowo wykonane, mogą być naprawdę efektowne i razem z zagłówkiem odmienić aranżację w naszej sypialni.