W jaki sposób starać się o podatek z Holandii? O czym musimy wiedzieć? Co jest najważniejsze?

Zarobki uzyskane w Holandii są w inny sposób rozliczanie niż te, jakie pochodzą z innych państw Unii Europejskiej. Są jednak aż tak sprzyjające, iż możemy dzięki nim korzystać w naszym kraju z ulgi abolicyjnej, czyli ograniczyć zobowiązania względem naszego rodzimego urzędu skarbowego.

pieniądze

Autor: Daniel Deppe
Źródło: http://www.flickr.com

Rodzimi podatnicy, jacy są zatrudnieni w Holandii powinni rozliczać się z podatku od wynagrodzenia, który zarabiany jest za granicą. Odnośnie zasady, to rozliczenie podatkowe składa się podwójnie, dlatego też zwrot podatku z Holandii można uzyskać. Podatnicy, jacy w tym kraju pracowali powinni rozliczyć się w Holandii, dołączając do deklaracji jakie przysługiwały nam zarobki, ulgi podatkowe i podatek do zapłaty albo nadwyżkę zaliczek na podatek należny – więcej: tu.

To wszystko powoduje zwrot podatku z zagranicy.

Fascynuje Cię ten artykuł? Jeśli tak, to odwiedź źródło (https://radca-pr.pl/) a przeczytasz tam ciekawe informacje, które na długi czas zapamiętasz.

Pomimo tego, każdy taki podatnik musi też dokonać rozliczenia z fiskusem w Polsce. Złożenie rozliczeń wynagrodzenia obywateli państwa polskiego, które jest z Holandii jest oparte o ustawę odnośnie podatku dochodowego od osób fizycznych. Chodzi też o konwencję między państwem polskim a Holandią, która wspomina o wystrzeganiu się podwójnej formy opodatkowania i zapobieganiu uchylaniu się uiszczania należnych podatków od zarobionych pieniędzy. Podpisano ją trzynastego lutego 2002 roku w Warszawie.

Dochody zarobione w Holandii należy rozliczyć – przejdź dalej – w Polsce metodą reguły proporcjonalnego odliczenia. Tak więc taki rezydent podatkowy obniża podatek obliczony w swoim rodzimym kraju od całości swoich wynagrodzeń, ujmując kwotę podatku, którą zapłacił w Holandii. Odliczenie takiego podatku nie jest jednak pełne, lecz proporcjonalne do kwot, jakie zostały zarobione w Polsce i Holandii.